۰۲۱-۴۱۵۳۵

بهترین زمان سفر به ویتنام

بهترین زمان سفر به ویتنام

ویتنام مقصدی زیبا برای سفر در تمام طول سال است؛ چرا که هر فصلی از سال در این کشور زیبایی‌ها و جذابیت‌های خاص خود را داشته و مسافران می‌توانند در لحظات بسیار خوشی را در این کشور دوست داشتنی سپری کنند. با این حال بسته به ترجیحات شخصی و اهداف افراد از سفر انتخاب بهترین زمان سفر به ویتنام می‌تواند برای هر کسی متفاوت باشد. بهترین زمان برای سفر به ویتنام تا حد زیادی به مناطقی از آن که قصد سفر دارید، آب و هوای فصلی و مناسبت‌های خاص مثل فستیوال‌ها بستگی دارد. از همین رو مطالب این مقاله را به بررسی تک تک این موارد اختصاص داده‌ایم تا شما عزیزان بتوانید بهترین زمان را برای همراه شدن با تورهایی که به مقصد ویتنام برگزار می‌شوند، انتخاب کنید.

 

بهترین زمان سفر به ویتنام از نظر آب و هوا

آب و هوای ویتنام تحت تأثیر باران‌های موسمی و همچنین گرمای شدید خورشید در برخی از ماه‌های سال است. از همین رو برای اینکه توریست‌ها بتوانند نهایت استفاده را از زمان خود و تفریحات در تور ویتنام بکنند، توجه به شرایط آب و هوایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه بدون اذیت شدن از شرایط آب و هوایی در ویتنام بتوان به تفریحات ویتنام پرداخت بهتر است زمانی را برای سفر انتخاب کنید که احتمال بارندگی بسیار کمی بوده، دمای هوا کاهش یافته و رطوبت نیز در ‌پایین‌ترین میزان خود باشد. البته ناگفته نماند که بهترین زمان سفر به ویتنام با توجه به منطقه‌ای که گردشگران قصد سفر به آن را دارند متفاوت خواهد بود. در زیر به بررسی مناطق مختلف، شهرهای توریستی ویتنام و بهترین زمان برای سفر به آن‌ها می‌پردازیم:

 • شمال ویتنام: منطقه شمالی در این کشور از ۴ فصل شامل بهار (فوریه - آوریل)، تابستان (مه - اوت)، پاییز (سپتامبر - نوامبر) و زمستان (دسامبر - ژانویه) تشکیل می‌شود. همچنین ماه‌های می تا اکتبر دارای آب و هوای گرم و مرطوب با بارندگی زیاد بوده و ماه‌های نوامبر تا آوریل دارای آب و هوای سردتر و خشک است.
 • بخش مرکزی ویتنام: آب و هوای موسمی استوایی با دمای گرم را تقریباً در طول سال در منطقه مرکزی ویتنام می‌توان احساس کرد. با این حال فصل گرم از ژانویه تا آگوست با میانگین دمای ۳۰ درجه سانتیگراد بوده و ماه‌های سپتامبر تا نوامبر بیشترین بارندگی را دارند که منجر به طوفان‌های شدید و سیل‌آسا می‌گردند.
 • جنوب ویتنام: منطقه چنوبی ویتنام تنها دو فصل وجود دارد که شامل فصول خشک و مرطوب با دمای بالا است. فصل خشک از نوامبر تا آوریل و فصل مرطوب از می تا اکتبر با بیشترین میزان بارش بین ژوئن و آگوست خواهد بود.

اکنون که با مناطق این کشور با توجه به شرایط آب و هوایی آن آشنا شدید می‌توان گفت که اگر شخصی قصد سفر به کل کشور را داشت، بهترین زمان سفر به ویتنام از ماه مارس تا آوریل و اکتبر تا نوامبر است؛ چرا که در این ماه‌ها احتمال بارندگی کم بوده و آب و هوای معتدل در اغلب نقاط آن حکم فرما است.

عکس: my.trip.com

 

بهترین زمان سفر به ویتنام از نظر هزینه‌ها

از دیگر پارامترهای مهمی که می‌تواند در تعیین بهترین زمان سفر به ویتنام تاثیرگذار باشد، مربوط به بحث هزینه‌ها و بودجه سفر است. به این صورت که مثل اغلب نقاط گردشگری دنیا در ویتنام نیز هزینه‌هایی مثل نرخ بلیط هواپیما، رزرو هتل و حتی تفریحات در فصل‌های اوج توریستی بالا بوده و از همین رو برای کسانی که بودجه محدودی داشته و از طرفی علاقه بسیار زیادی برای سفر به ویتنام دارند توصیه می‌شود، برنامه‌ریزی خود را به روزهای خلوت سال موکول کنند. جالب است بدانید که حتی در بحث خرید کردن نیز مردم محلی در روزهای خلوت سال بیشتر با توریست‌ها کنار آمده و تا حدی می‌توان با چانه‌زنی قیمت‌ها را کاهش داد. در صورتی که در دیگر روزهای سال نه تنها چانه‌زنی فایده‌ای ندارد بلکه قیمت‌ها بسیار بیشتر و نجومی خواهند بود. از جمله تاریخ‌هایی که به دلیل هزینه‌های بالا اوصیه می‌شود از رفتن به ویتنام خودداری کنید، عبارتند از:

 • سال نو میلادی
 • سال نو قمری
 • مراسم بزرگداشت پادشاه در ویتنام (در ماه آوریل)
 • روز اتحاد مجدد در ویتنام
 • روز جهانی کارگر
 • روز استقلال ویتنام
 • فصل خوش آب و هوا و بدون بارندگی‌های موسمی در ویتنام (ماه مارس تا آوریل و اکتبر تا نوامبر)

 

غذاهای محلی ویتنام

عکس: travelhealth.com.au

 

بهترین زمان سفر به ویتنام از نظر شلوغی

اغلب افراد دوست دارند وقتی مقصدی را برای سفر انتخاب می‌کنند به دور از شلوغی و در فضایی آرام به گشت و گذار بپردازند. چرا که این موضوع می‌تواند نه تنها در کاهش اتلاف زمان برای ایستادن در صف‌های طولانی تاثیرگذار باشد بلکه فرصت بازدید بهتر از اماکن دیدنی و گرفتن عکس‌های زیبا را نیز برای مسافران ممکن می‌سازد. بنابراین اگر برای شما نیز بهترین زمان برای سفر به ویتنام روزهای خلوت سال است توصیه می‌کنیم همان طور که در قسمت فوق گفته شد از سفر در روزهای اوج فصل توریستی سال به آن اجتناب کنید. البته در کنار مزایا احتمال اینکه در روزهای خلوت به دلیل شرایط نامناسب آب و هوایی با باران‌های موسمی یا گرمای هوا روبرو شوید نیز وجود دارد.

عکس: travelinglifestyle.net

 

بهترین زمان سفر به ویتنام از نظر فستیوال‌ها

جدا از آب و هوا، رویدادها و فستیوال‌های ویتنام نیز نقشی حیاتی در انتخاب بهترین زمان برای سفر به ویتنام دارند. ویتنام به عنوان یک کشور چندفرهنگی، جشنواره‌های سنتی بسیاری دارد که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود از جذابیت زیادی برخورد بوده و حضور در آن‌ها تجربه‌ای جالب برای توریست‌ها خواهد بود. پس برای تعیین بهترین زمان سفر به ویتنام از نظر فستیوال‌ها در زیر نگاهی به چند مورد از جشنواره‌های سالانه این کشور می‌اندازیم:

فستیوال Tet Holiday

تت هالیدی مهمترین تعطیلات ملی در ویتنام است که حدود ۷ روز طول می‌کشد. این جشن که معمولا مصادف با هفته آخر ژانویه تا هفته دوم فوریه است با تعطیلی چند روزه اکثر مشاغل همراه بوده و نکته جالب اینکه هزینه‌های اقامت و حمل و نقل در این مدت حدود دو تا سه برابر افزایش می‌یابد. بنابراین اگر قصد دارید از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه به ویتنام سفر کنید، توصیه می‌کنیم حتما تقویم قمری ویتنامی را بررسی کنید تا از سفر در زمان تعطیلات تت جلوگیری کنید.

 

جاذبه‌های گردشگری دانانگ

عکس: vecteezy.com

 

فستیوال International Labor Day

International Labor Day که با نام روز جهانی کارگر شناخته می‌شود اول ماه می مصادف با روز اتحاد مجدد در این کشور (۳۰ آوریل) است. از آنجایی که این روز در بین مردم ویتنام اهمیت ویژه‌ای داشته و همچنین جز تعطیلات رسمی آن‌ها به حساب می‌آید احتمال اینکه با ازدحام مسافران داخلی و البته افزایش قیمت‌ها روبرو شوید بالا است. بنابراین سفر در این تاریخ‌ها نیز توصیه نمی‌شود.

عکس: localvietnam.com

 

فستیوال International Fireworks

International Fireworks Festival یا همان جشنواره بین‌المللی آتش‌بازی، که هر ساله در ماه ژوئن جشن گرفته می‌شود را می‌توان بهترین زمان سفر به ویتنام از لحاظ حضور در مراسم‌های محلی این کشور دانست. از جمله برنامه‌های جذاب این روز می‌توان به اجرای نمایش‌های چشمگیر آتش‌بازی و همچنین برگزاری برنامه‌های مفرح و شاد در کنار رودخانه هان اشاره کرد.

 

هتل‌های برتر دانانگ

عکس: vietnam.travel

 

فستیوال Vietnamese Independence Day

این مراسم که مربوط به جشن روز استقلال ویتنام است همه ساله در تاریخ ۲ سپتامبر در این کشور برگزار شده و از رویدادهای بسیار مهم این سرزمین به شمار می‌آید. اگر به دنبال تفریح در خیابان‌های ویتنام هستید توصیه می‌کنیم حتما در این زمان از پایتخت ویتنام، هانوی، دیدن کنید که کل شهر حس و حالی جذاب به خود پیدا می‌کند.

عکس: vietnam.travel

 

فستیوال Mid-Autumn

جشنواره نیمه پاییز بر اساس تقویم قمری در ویتنام، معمولا بین سپتامبر و اکتبر برگزار می‌شود با نمایشی دیدنی از روشن کردن فانوس‌های زیبا به خصوص در دو شهر هانوی و هوی آن همراه بوده و یکی دیگر از بهترین تاریخ‌ها برای سفر با تور ویتنام به شمار می‌آید.

عکس: holidify.com

 

بهترین زمان سفر به ویتنام چه زمانی است؟

چنانچه تا این بخش از مقاله همراه ما بوده باشید متوجه شده‌اید که چیزی تحت عنوان بهترین زمان برای سفر به ویتنام وجود ندارد. چرا که بهترین تاریخ برای هر گردشگری بسته به سلیقه و انتظاراتی که از سفر دارد می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین اگر به دنبال زمان صحیح برای سفر به ویتنام هستید، قبل از هر چیزی توصیه می‌کنیم چند سوال زیر را از خود بپرسید:

 • چه قدر می‌خواهم برای سفر به ویتنام هزینه کنم؟
 • برای لذت بردن از سفر به چه نوع تفریحاتی بیشترین تمایل را دارم؟ (خرید، تفریحات آبی، گشت و گذار شهری و ...)
 • خلوت بودن جاذبه‌های گردشگری ویتنام برای بازدید تا چه اندازه برای من مهم است؟
 • شرکت در فستیوال‌ها و مراسم‌های محلی ویتنام تا چه حد برای من مهم است؟

بعد از پاسخ به سوال‌های فوق می‌توانید بهترین زمان برای بازدید از ویتنام را با توجه به زمان‌بندی‌های گفته شده در این مقاله تعریف کنید.

 

کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام

عکس: touristsecrets.com

 

منبع ۱

منبع ۲