۰۲۱-۴۱۵۳۵

چرا تور بالی

در میان مسیرهای جنوب شرق آسیا، هر کدام تفاوت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. تور بالی اما یک مقصد عادی در این منطقه نیست، بلکه در جهان، در رده‌ی مسیرهای لوکس، خاص با طبیعتی ویژه شناخته می‌شود. جاذبه‌های گردشگری بالی بسیار فراوانند و مهم‌تر آن‌که تنوعی کم‌نظیر دارند و کیفیت آن‌ها نیز از حالت عادی بسیار بالاتر است.
از جاذبه‌های فرهنگی این جزیره، تعداد زیادی معبد متعلق به هندوها و بودائیان است که هر کدام، چه از نظر معماری و چه از نظر موقعیت قرارگیری و چشم‌انداز، فوق‌العاده ویژه و خاص هستند و به هیچ‌وجه قابل قیاس با معابد دیگر کشورهای منطقه نیستند. از این‌گونه جاذبه‌ها که بگذریم، جنگل‌های منطقه ابود بالی، آن‌قدر رویایی هستند که یک اقامت چند روزه، در یکی از هتل‌های سوپر لاکچری آن، می‌تواند مسافران را از میزان زیبایی‌های آن به وجد بیاورد و تجربه‌ای بی‌نظیر را برای آن‌ها ایجاد کند. اما در نهایت به سواحل این منطقه می‌رسیم که باز هم از تمامی سواحل جنوب شرق آسیا، می‌تواند برتر و جذاب‌تر باشد.

نکته‌ی مهم سواحل بالی آن است که تفاوت‌های چشم‌گیری با یکدیگر دارند، از سواحل شلوغ، سرزنده و پرتحرک، تا سواحلی دنج و سوت و کور و نهایتاً سواحلی که از ارتفاع چند صد متری می‌توان دریا را دید و از چشم‌اندازی بی‌نظیر بر فراز صخره‌های منطقه، لذت برد.
دست‌ساخته‌های مدرن و تفریحی این جزیره هم در نوع خود جالب هستند. پارک آبی واتربوم بالی، در سال‌های اخیر، رتبه‌ی اول پارک‌های آبی آسیا را به خود اختصاص داده و حتی از پارک آبی وایلد وادی دبی هم پیشی گرفته است. بیچ کلاب‌های بالی هم در منطقه‌ی جنوب شرق آسیا، بسیار خاص و ویژه هستند و برخی از آن‌ها، حتی شهرتی جهانی دارند و مسافران زیادی برای حضور در آن‌ها لحظه‌شماری می‌کنند. نایت کلاب‌های بالی اما با وجود این کلاب‌های ساحلی آن‌چنان رشد نکرده‌اند و شاید به گرد پای نایت کلاب‌های پوکت نرسند.
مجموعاً با این تفاوت آشکاری که بالی در میان سایر مقاصد جنوب شرق آسیا دارد، می‌بایست حتماً این مقصد را در لیست سفرهای خود قرار دهید، هر چند همین خاص و لوکس بودن این مسیر، سبب قیمت بالای تورهای بالی شده است اما هزینه‌ی بیشتر برای بالی، حتماً ارزش‌ش را خواهد داشت و تجربه‌ای شگفت‌انگیز و تکرار نشدنی را برای مسافران رقم خواهد زد.

بهترین مناطق برای اقامت در تور بالی

بالی جزیره‌ای‌ست که حدود ۲ برابر شهر تهران و حومه‌ی آن وسعت دارد، پس امکان جابجایی راحت و سریع در هر زمان ممکن نیست و برای رسیدن از جنوب به شمال آن، شاید نیاز به ۲ ساعت رانندگی باشد. پس این که در کجای این جزیره اقامت کنید بسیار مهم است. قبلاً در مطلبی مناطق مختلف بالی را بررسی کرده‌ایم اما در این‌جا، بهترین محل‌ها برای اقامت در بالی را معرفی خواهیم کرد.

مناطق ساحلی اقتصادی بالی

به واسطه‌ی گستردگی بالی و همچنین محاصره شدن آن در میان آب‌های اقیانوس، سواحل بالی بسیار متعدد و متنوع هستند. مناطق ساحلی‌ای در بالی وجود دارند که در درجه‌ی اول دارای امکانات شهری بیشتری هستند. این مناطق مملو از کافه، رستوران، بار و کلاب‌های شبانه و ساحلی باکیفیت هستند، همچنین مراکز خرید هم در آن‌ها وجود دارند. مهم‌تر آن که برای جابجایی و سفرهای درون شهری، به راحتی امکان استفاده از تاکسی‌های شهری یا استفاده از اپلیکیشن Grab وجود دارد و همین موارد نه تنها سبب رقابت هر چه بیشتر که موجب کاهش قیمت نیز شده است. نهایتاً آن که هزینه‌های جاری مسافران نیز در این منطقه، کاهش خواهد یافت، چرا که نیاز چندانی به جابجایی نخواهند داشت.
لازم به ذکر است که این بدان معنا نیست که هتل‌های این مناطق، لوکس نیستند بلکه همه نوع هتلی در این بخش‌ها یافت خواهند شد، چرا که برخی به دلایل متعدد، علاقمند به حضور در این مناطق هستند. اما مجموعاً فضای منطقه از نظر بافت شهری، چندان لاکچری نیست.
مجموع این شرایط همچنین سبب شده تا این مناطق، شلوغ‌تر و سواحل آن‌ها توریست‌های بیشتری را داشته باشد. در زیر، لیست این مناطق به ترتیب امکانات و شلوغی آورده شده است.

 • منطقه کوتا بالی
 • منطقه لگیان بالی
 • منطقه سیمینیاک بالی
 • منطقه چانگو بالی

باید دقت کنید که عمده‌ی کلاب‌های ساحلی بالی، در این مناطق وجود دارند که برخی از آن‌ها، بسیار اقتصادی و جذاب هستند، به‌خصوص که تمام این ساحل‌ها، در غرب جزیره هستند و شما در این مناطق می‌توانید کنار ساحل بنشینید و غروب زیبای آفتاب و فرورفتن آن در دریای بی‌کران را تماشا کنید.

مناطق ساحلی لاکچری بالی

اما برخی از سواحل جزیره، شرایطی به طور کامل متفاوت دارند. نه تنها این سواحل خلوت هستند و تعداد توریست‌ها در آن‌ها معمولاً محدود به هتل‌های اطراف می‌شوند، بلکه تعداد رستوران‌ها و دیگر انواع اماکن تفریحی بزرگسالان نیز در آن‌جا چندان زیاد نیست. از نکاتی که در این بخش‌های جزیره وجود دارد، فاصله‌ی آن‌ها با امکانات شهری‌ست و همین سبب می‌شود برای استفاده از برخی امکانات یا باید به گزینه‌های اندک و اکثراً لاکچری این مناطق رضایت داد یا آن که به مناطق شلوغ رفت که سبب می‌شود هزینه‌های رفت و آمد، به شدت افزایش یابد. از این دست سواحل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • منطقه نوسا دوآ بالی
 • منطقه جیمباران بالی
 • منطقه اولواتو بالی

در مناطق ساحلی، حتماً به خاطر داشته باشید که جهت جلوگیری از سوختگی پوست در سفر، نکات لازم را به دقت رعایت کنید تا حین و پس از سفر، کمترین مشکل را داشته باشید.

مناطق جنگلی بالی

مناطق جنگلی زیادی در بالی وجود دارد اما مشهورترین آن‌ها، منطقه ابود در مرکز این جزیره است. علاوه بر درختان، شالیزارهای خاص، آبشارها زیبا، برکه‌ها و استخرهای طبیعی با آب‌های زمردین، رودخانه‌ها و همچنین جنگل میمون‌ها در این منطقه وجود دارد. نکته‌ی مهم آن است که بخش مسکونی ابود، یک روستاست که امکانات معمول دارد اما به واسطه‌ی وجود هتل‌های سوپر لاکچری در بخش‌های مختلف این منطقه، گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. معمولاً هتل‌ها در مکان‌هایی دنج از جنگل قرار گرفته‌اند و برخی از لاکچری‌ترین آن‌ها، بر قله‌های کوه قرار دارند تا چشم‌اندازی بی‌نظیر را برای مسافران ایجاد کنند، عمده‌ی این هتل‌ها، استخرهای روباز رو مناظری چشم‌نواز دارند که می‌تواند چند روزی، مایه‌ی آرامش توریست‌ها باشد. در این منطقه تعدادی از معابد بالی که ویژه هستند وجود دارد که افراد برای دیدن آ‌ن‌ها اقدام می‌کنند.
پیشنهاد ما آن است که ۲ تا ۳ شب از اقامت خود را به این بخش زیبای بالی اختصاص دهید و از میان انواع مکان‌های اقامتی این منطقه، در یکی از هتل‌های لوکس آن، اقامت داشته باشید تا تفاوت را از نظر کیفیت مهمان‌نوازی و امکانات احساس کنید.

دیگر مناطق بالی

علاوه بر مناطق ذکر شده، بخش‌های مختلف و متنوع دیگری نیز در بالی وجود دارند، بخش‌های در شرق جزیره که از قدیمی‌ترین سواحل منطقه هستند و هنوز هم برای بسیاری از مسافران قدیمی بالی، مورد توجه قرار می‌گیرند و بخش‌هایی در شمال آن که بسیار بکر و دست نخورده هستند و تعداد محدودی گردشگر به آن‌جا می‌روند. به دلیل دور بودن این مناطق و همچنین فاصله از مناطق توریستی فقط در حالتی که بیشتر از ۱۰ روز قصد اقامت در بالی را دارید، به این نقاط سفر کنید تا از مهمان‌نوازی ویژه‌ی ساکنان بومی این مناطق، لذت ببرید.

نهایتاً آن که به هر کجای بالی که سفر می‌کنید، حتماً وسایل ضروری سفر را با دقت همراه داشته باشید تا سفر، به‌خصوص در مقصدی ساحلی مانند بالی، کمبودی را احساس نکنید.

انواع بسته‌های تور بالی

تورهای بالی معمولاً با پرواز ماهان برنامه‌ریزی می‌شوند و در این شکل برنامه‌ریزی، مسافران از تهران به مقصد کوالالامپور در مالزی پرواز می‌کنند و پس از ساعاتی انتظار در فرودگاه کوالالامپور، با یکی از پروازهای منطقه‌ای نظیر ایرلاین ایرآسیا به مقصد بالی می‌روند. اما در کنار این پرواز، امکان فراهم کردن ایرلاین قطر نیز وجود دارد که راحتی بیشتری برای مسافران خواهد داشت چرا که در توقفی که در دوحه دارد بر خلاف پرواز قبلی که گفته شد، وظیفه‌ی جابجایی چمدان‌های مسافران، بر عهده‌ی ایرلاین خواهد بود و همچنین از نظر انواع هواپیمای مسافربری مورد استفاده این ایرلاین و کیفیت خدمات حین پرواز مانند وای‌فای رایگان در سطحی بالاتر قرار دارد.

اما مدت زمان اقامت در تور بالی ۷ شب و ۸ روز خواهد بود که در برخی از بسته‌ها، تمامی مدت اقامت در بالی و بعضی دیگر ۶ شب در بالی و ۱ شب در کوالالامپور اقامت خواهد داشت. البته این مدت زمان برای پروازهای چارتری ماهان است و امکان خرید پروازهای سیستمی ماهان نیز وجود دارد که مسافران در طی مدت زمان بیشتری در این جزیره حضور داشته باشند، البته ممکن است در برخی تاریخ‌های خاص، قیمت بلیت‌های سیستمی، اختلاف زیادی با پروازهای چارتری داشته باشند و همین سبب افزایش قیمت تور بالی شود. همچنین پروازهای قطر به مقصد بالی منعطف بوده و برای تاریخ‌های مختلف قابل برنامه‌ریزی است. باید دقت کنید که از تعداد شب‌هایی که در بالی برنامه‌ریزی شده است، می‌توان بخشی را در هتل‌های ساحلی و بخشی دیگر را در اوبود بالی گذراند.

بهترین زمان سفر با تور بالی

بالی هم مانند مسیرهای دیگر جنوب شرق آسیا، دارای دو فصل خشک و بارانی ست و دمایی تقریباً ثابت در تمام سال را تجربه می‌کند که بین ۲۱ تا ۲۷ درجه‌ی سانتی‌گراد است اما میزان رطوبت و بارش‌ها در ماه‌های مختلف، متفاوت است.
خشک‌ترین ماه‌های سال جولای و آگوست (اواسط تیر تا اواسط شهریور) است که در کنار کمترین بارش، بهترین دما و کمترین میزان شرجی بودن بر جزیره حاکم است، اما همین دلیلی‌ست بر شلوغ‌تر شدن و به تبع آن گران‌تر شدن همه چیز از جمله، هتل، حمل و نقل و رستوران‌ها. زمان بهتر برای سفر اقتصادی‌تر که هوایی مناسب هم دارد،‌ ماه‌های قبل و بعد از بهترین زمان یعنی آپریل تا ژوئن (اواسط فروردین تا اواسط تیر) و سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) است.
از ماه نوامبر تا مارچ (آبان تا اسفند)، بیشترین میزان بارش‌ها و دمای بالای هوا وجود دارد و همچنین میزان تابش آفتاب چندان زیاد نبوده و برای کسانی‌که هدف‌شان حمام آفتاب است، شاید چندان فصل مناسبی نباشد. میزان بارش‌ها در ماه دسامبر تا فوریه (اواسط دی تا اواسط اسفند) در بالاترین سطح خود قرار دارند که ممکن است در برخی مواقع، آزارنده و مانع استفاده از امکانات و تفریح شود.
باید مد نظر داشته باشید که با آن که دسامبر، از ماه‌های نه چندان مناسب سفر برای بالی محسوب می‌شود اما به دلیل مقارن شدن با کریسمس یکی از فصل‌های پرمسافر است و به تبع آن هزینه تور بالی بالاتر می‌رود.

قیمت تور بالی

بسته به این‌که در چه تاریخی از سال، با چه ایرلاینی، به چه مدت زمانی و مهم‌تر این که در کدام‌یک از انواع هتل‌ها اقامت داشته باشید، قیمت تور بالی می‌تواند تا دو برابر متفاوت باشد.
اگرچه یافتن تور بالی ارزان چندان ساده نیست اما در برخی فصول، به نسبت این مسیر لوکس، می‌توان قیمت‌های بهتری را در میان بسته‌ها یافت و مسافر این مقصد شد، اما این امر بسیار استثنائی‌ست چرا که پروازهای منتهی به این مقصد از ایران، ارزان نیست و همچنین هتل‌های ساحلی در این جزیره نیز قیمت بالایی دارند و تمام این موارد مسبب افزایش نرخ تور بالی هستند.
یکی از عواملی که می‌تواند از نظر قیمت و کیفیت برای مسافران به صرفه باشد، خرید از مجری مستقیم تور بالی است، چرا که هم از نظر پرواز و هم از نظر قیمت هتل، امکان بیشتری برای ارائه قیمت بهتر یا خدمات بهتر وجود دارد. آژانس آویسا از مجموعه‌هایی‌ست که در سال‌های اخیر، به عنوان مجری اصلی این تورها فعالیت کرده است.

خدمات تور بالی

هنگامی‌که مسافران بسته تور بالی را رزرو می‌کنند، خدمات متعددی را با آن خریداری کرده‌اند که در مبدأ حرکت یا در مقصد به ایشان ارائه خواهد شد. در این مسیر، مواردی مانند بلیت رفت و برگشت به بالی، اقامت در هتل انتخابی با صبحانه (هتل‌های بالی خدمات B.B را از میان انواع خدمات هتل ارائه می‌کنند)، ویزای بالی، ترانسفر فرودگاهی، ترانسفر بین منطقه‌ای (برای تورهای ترکیبی بالی)، سیم کارت اندونزی، تورلیدر فارسی، گشت شهری رایگان و بیمه مسافرتی است.

مدارک لازم برای خرید تور بالی

برای خرید تور بالی، نیاز به اخذ ویزا برای مسافران است. بدین منظور مسافران این مسیر، می‌بایست مدارک زیر را به کارشناسان آژانس آویسا تحویل دهند تا ایشان، برای دریافت ویزای بالی برای آن‌ها اقدام کنند.

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر
 • ۲ قطعه عکس ۳*۴
 • کپی شناس‌نامه و کارت ملی
 • نامه تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی و با مهر برجسته بانک (مانده‌ی حداقل ۱۰ میلیون برای هر نفر)

با ارائه این مدارک، کارشناسان آژانس آویسا نسبت به خرید بلیت و هتل مسافران اقدام کرده و سپس با ارائه آن‌ها به سفارت بالی، درخواست ویزای مسافران را خواهند داد و پس از حدود ۱۰ روز روادید بالی و سایر مدارک، به آن‌ها ارائه خواهد شد.

شرایط تور بالی نوروز 99

تور بالی نوروز 99 یکی از بهترین فرصت‌ها برای دیدن این جزیره‌ی استثنایی‌ست. ماه مارچ در حال پایان است و آپریل شروع می‌شود و اگر چه هنوز بارش‌ها کم نیست اما در حال ورود به فصل‌های مناسب بالی هستیم و همراه شدن با تور نوروز بالی، می‌تواند از نظر آب و هوایی، در حد میانه قرار داشته باشد.
مهم‌ترین نکته اما آن است که مسافران، مدت زمان کافی برای اختصاص دادن به این مسیر را در عید نوروز دارند و می‌توانند مدت زمانی بیش از یک هفته و البته با پرواز قطر را برگزینند و نه تنها از یکی از مناطق ساحلی که در منطقه اوبود بالی هم اقامت کرده و اگر زمان بیشتری هم داشته باشند و علاقه‌‌ای در آن‌ها وجود داشته باشد، به مناطق شمالی بالی هم سفر کنند. تور بالی نوروز ۹۹ با توجه به قیمت و به‌خصوص آن بسته‌هایی که با پروازهای لوکس قطری برگزار می‌شود، در سری تورهای لاکچری نوروز 99 قرار می‌گیرند و می‌توانند سفری بی‌نظیر را رقم بزنند.