۰۲۱-۴۱۵۳۵

چرا تور ویتنام

در میان کشورهای جنوب شرق آسیا، مناطق گردشگرپذیر، فراوان است. اما کمیت و کیفیت جاذبه‌ها و خدمات آن‌ها متفاوت است. یکی از جدیدترین مسیرهای این منطقه، تور ویتنام است. تا چند دهه قبل و به واسطه‌ی تسلط کامل حزب کمونیست ویتنام بر عرصه‌ی اقتصاد، میزان ارتباط این کشور و جهان، به مانند چین چندان زیاد نبود و با تغییر رویکرد این حزب در عرصه‌ی اقتصاد و ورود به بازارهای جهانی، توسعه‌ی توریسم این کشور هم رونقی تازه یافت. همین دلیل شاید موجب دیرتر معرفی شدن تور ویتنام به مسافران جهانی بوده است.

از نظر نوع، تعداد و تنوع جاذبه‌های گردشگری ویتنام، می‌توان گفت که کمتر کشوری در منطقه‌ی جنوب شرق آسیا با آن قابل مقایسه است. هزینه‌های این مقصد هم بسیار به‌صرفه و مناسب است و سبب می‌شود تا گشت و گذار، خرید و گردش در ویتنام، راحت و ارزان باشد. اما باید دقت کنید که یافتن تور ویتنام ارزان کار آسانی نیست که در ادامه در مورد قیمت تور ویتنام بیشتر توضیح داده خواهد شد.
مهم‌ترین دلیل برای خرید تور ویتنام، تنوع و تعدد جاذبه‌های گردشگری در انواع تاریخی، باستانی، فرهنگی، طبیعی و ساحلی‌ست. جالب‌تر آن که بخشی از زمان تور، به اقامت در کشتی‌های کروز هالونگ بی اختصاص خواهد داشت که سفر به این کشور را خاص‌تر از تمامی مقاصد دیگر، به‌خصوص در منطقه‌ی جنوب شرق آسیا خواهد کرد.

مهم‌ترین شهرهای قابل عرضه در تور ویتنام

مهم‌ترین شهرهایی که مسافران جهانی، به‌خصوص در بارهای اول و به قصد گردشگری، به آن سفر می‌کنند را در ادامه بررسی می‌کنیم تا انتخاب برای مسافران راحت‌تر باشد.

شهر هانوی در شمال ویتنام، یکی از مقاصد اصلی توریستی در ویتنام است. جاذبه‌های گردشگری هانوی بسیار زیاد است و به بیش از ۴۰ مورد مهم می‌رسد. اکثر جاذبه‌های این شهر تاریخی، فرهنگی و در برخی موارد طبیعی، مانند برخی دریاچه‌ها و برکه‌های سطح شهر هستند که بسیار مورد توجه شهروندان ویتنامی‌ست و در فصل‌های مناسب، در پایان هفته‌ها به‌قدری استقبال از آن‌ها زیاد است که عبور و مرور ماشین‌ها در این منطقه توسط پلیس محدود می‌شود. اما بیرون از هانوی، چندین اثر طبیعی کم‌نظیر با جاذبه‌های تاریخی-فرهنگی وجود دارد که در فصول نه چندان گرم، برای مسافران تور ویتنام برگزار می‌شود.

در فاصله نه چندان زیادی از هانوی، خلیج هالونگ قرار گرفته که یکی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است. نام این خلیج، به معنای اژدهای خوابیده است و دلیل این امر آن است که در میان آب‌های این منطقه، تعداد زیادی کوه‌های پوشیده از درخت سر برآورده است که مانند اژدهایی شده است که در آب دراز کشیده و بخش‌هایی از بدن آن، بیرون از آب‌ها قرار گرفته است. برای کسانی که بار اول است با تور ویتنام همراه می‌شوند، قرار دادن بازدید از این منطقه، لازم و ضروری‌ست. جالب آن که گشت زدن در این منطقه با کشتی کروز انجام می‌شود که لذت سفر را دوچندان می‌کند.

کمی پائین‌تر از هالونگ بی و تقریباً در مرکز ویتنام، بندری ساحلی که امروزه نقش مهمی در گردشگری ویتنام پیدا کرده است، وجود دارد. قبلاً به معرفی دانانگ در ویتنام پرداخته‌ایم و شرایط و جاذبه‌های آن را بررسی کرده‌ایم. نکته‌ی مهم آن است که بخش شرقی این منطقه، به طور کامل ساحلی‌ست و ماسه‌های سفید آن می‌تواند برای مسافران جذاب باشد. انواع مکان‌های اقامتی با رده‌های اقتصادی و لوکس ساخته شده است تا مسافران از این منطقه، لذت تمام را ببرند. اگر به دنبال سواحلی دنج و خانوادگی در جنوب شرق آسیا می‌گردید، مطمئناً دانانگ برای شما بسیار مناسب خواهد بود. در سفر به این منطقه، حتماً از خاطر نبرید که وسایل ضروری برای سفر ساحلی را به همراه داشته باشید تا چیزی مانع لذت بردن شما از سفرتان نشود.

نهایتاً در جنوب کشور ویتنام، شهر سایگون قرار گرفته است که برای ایرانیان، با نام هو شی مین شناخته می‌شود. جاذبه‌های گردشگری هو شی مین هم بسیار متعدد و متنوع است و از انواع تاریخی، فرهنگی و طبیعی است. همچنین امکان خرید در این شهر بسیار فراهم است.
شهرهای بسیار زیاد دیگری مانند هوی آن، فان‌تیت، موی‌نه، نها ترانگ، ساپا و جزیره‌ی فو کاوک و بسیاری موارد دیگر وجود دارند که برای مسافران قابل بازدید است اما ما مهم‌ترین شهرها که حداقل در سفر اول می‌بایست دید را به شما معرفی کردیم.

انواع بسته‌های تور ویتنام

از آن‌جا که شهرهای توریستی ویتنام بسیار زیاد هستند، از این‌رو بسته‌های تور ویتنام هم متنوع و متعدد هستند. آژانس آویسا به عنوان برگزارکننده اصلی و مجری مستقیم تور ویتنام، قادر به ارائه ترکیب تمامی شهرها با حالت‌های مختلف زمانی را دارد، اما از آن‌جا که معرفی تمامی آن‌ها برای مخاطبان غیرممکن است، به معرفی مشهورترین و بهترین انواع تور ترکیبی ویتنام پرداخته‌ایم و در صورت نیاز، مسافران می‌توانند با تماس با کارشناسان متخصص این مسیر، ترکیب درخواستی خود را نیز بررسی کنند.
پرواز مستقیمی از ایران به مقصد ویتنام وجود ندارد اما برای رسیدن به شهرهای این کشور، می‌توان از پروازهایی با یک توقف استفاده کرد. حالت به صرفه‌ی رسیدن به این کشور، با استفاده از پرواز ماهان به مقصد کوالالامپور و از آن‌جا استفاده از یکی از خطوط هوایی محلی مانند ایرلاین ایرآسیا است. راه ساده‌تر اما بسیار گران‌تر، استفاده از خطوط هوایی قطر یا امارات است که توقفی کوتاه در کشورهای خود دارند اما حمل بار و سایر مسائل، بر عهده‌ی خود ایرلاین خواهد بود. طبیعتاً کیفیت سفر با ایرلاین‌های کلاس جهانی، هم از نظر کیفیت خدمات و هم از نظر انواع هواپیماهای مسافربری در اختیارشان، بسیار متفاوت نیز خواهد بود.
مشهورترین انواع تور ترکیبی ویتنام در زیر آمده است اما همان‌طور که قبلاً هم گفته شد، امکان برنامه‌ریزی برای تمامی ترکیب‌ها وجود دارد.

  • تور هو شی مین (۴ شب و ۵ روز)
  • تور هانوی، هالونگ بی (۴ شب و ۵ روز)
  • تور هانوی، دانانگ، هالونگ بی (۶ شب و ۷ روز)
  • تور هانوی، هو شی مین، هالونگ بی (۷ شب و ۸ روز)
  • تور هانوی، هو شی مین، دانانگ، هالونگ بی (۸ شب و ۹ روز)

هم امکان ترکیب دیگر شهرها و هم امکان تغییر تعداد شب‌های اقامت برای مسافران وجود دارد. کافی‌ست تا با کارشناسان آژانس آویسا تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.

بهترین زمان سفر با تور ویتنام

وابسته به این که کدام شهر را در برنامه‌ی سفر خود دارید یا آن‌که در ترکیب تور خود، کدام ناحیه این کشور را در برنامه دارید، بهترین زمان سفر به این کشور می‌تواند متفاوت باشد. دلیل این تفاوت آن است که ویتنام کشوری‌ست که وسعت آن از شمال به جنوب گسترده شده است و سبب می‌شود تا مقصد انتخابی، بر روی بهترین زمان سفر مؤثر باشد.

آب و هوای ویتنام – بخش شمالی

بهترین زمان سفر با تورهای ویتنام که عمده‌ی زمان آن در شهرهای شمالی مانند هانوی و هالونگ بی سپری می‌شود، بین ماه مارس تا می (اسفند تا خرداد) و سپتامبر تا نوامبر (مهر تا آذر) است. بازه‌ی اولیه در حقیقت بهار ویتنام محسوب می‌شود و بسیاری از مناطق خارج شهر هانوی پر از شکوفه‌های درختان است که این می‌تواند هوایی دل‌پذیر و بی‌نظیر را برای مسافران به وجود بیاورد. بازه‌ی دوم اما زمان پایان تابستان و شروع خنکی هواست و مسافران از آفتاب‌های این ناحیه در امان خواهند بود.
اگر بین ماه‌های ژوئن تا آگوست (تیر تا شهریور) قصد سفر به شهرهای شمالی ویتنام را دارید، دقت کنید که حتماً چتر به همراه داشته باشید چرا که در این فصل، بارش‌های موسمی بسیار رایج است. همچنین به دلیل تعطیلات مدارس، بسیاری از اهالی ویتنام سفر خود را در این بازه انجام می‌دهند که دلیلی برای پر بودن بسیاری از هتل‌هاست.

آب و هوای ویتنام – بخش مرکزی

در بخش مرکزی که شهر توریستی دانانگ و هوی آن قرار گرفته است، آب و هوای ساحلی حاکم است. زمان مناسب برای سفر به این منطقه از ژانویه تا آگوست (دی تا مرداد) است. باید دقت کنید که ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) باران‌های سیل‌آسایی را دارند که سبب می‌شود در بسیاری موارد، امکان استفاده از سواحل وجود نداشته باشد. اما اگر مقصد شما در این منطقه شهر هوی آن است، این باران‌ها به ندرت در این شهر رخ می‌دهند و با خیال راحت می‌توانید به آن‌ها سفر کند. در نظر داشته باشید که ماه‌های می تا آگوست (خرداد تا مرداد) هوای گرمی در این منطقه حاکم است. در تمامی فصول باید این نکته را در نظر داشته باشید که توصیه‌های لازم برای پیش‌گیری از سوختگی پوست در سفر را رعایت کنید که در ماه‌های گرم، این مسأله مهم‌تر خواهد بود.

آب و هوای ویتنام – بخش جنوبی

بهترین زمان برای بازدید از این منطقه که شهرهایی نظیر سایگون در آن وجود دارد، ماه‌های دسامبر تا آپریل (آذر تا اردیبهشت) است. بر خلاف بخش شمالی، این بخش در تمام طول سال، آب و هوایی گرم را تجربه می‌کند. ماه‌های ژوئن تا نوامبر (تیر تا آبان) بیشترین میزان بارندگی‌ها در این منطقه رخ می‌دهد.

با توجه به توضیحات داده شده در مورد آب و هوای ویتنام در مسیرهای مختلف آن، با توجه به نوع بسته‌ای که برگزیده‌اید، باید بهترین زمان را برای سفر خود انتخاب کنید. البته قیمت تور ویتنام در این بازه‌ها، مسلماً گران‌تر از سایر تاریخ‌ها خواهد بود.

قیمت تور ویتنام

علی‌رغم آن که هزینه‌ها در شهرهای ویتنام گران نبوده و این کشور در منطقه‌ی جنوب شرق آسیا، مقصدی ارزان محسوب می‌شود اما قیمت تور ویتنام چندان ارزان نیست. دلیل این امر به چندین عامل اساسی بر می‌گردد. در درجه‌ی اول فاصله‌ی ایران تا ویتنام چندان کم نیست و همین امر، سبب افزایش قیمت بلیت ویتنام می‌شود. در کنار این، تا به امروز پرواز مستقیمی از ایران به مقصد ویتنام برگزار نشده است و همین امر سبب شده تا علاوه بر این که قیمت‌های پایین ایرلاین‌های ایرانی وجود ندارد بلکه امکان چارتر کردن پروازهای این مسیر نیز نبوده است. پس مهم‌ترین عامل بالا بودن نرخ تور ویتنام، پرواز است.
پس از آن باید در نظر داشته باشید که تورهای ویتنام به صورت بسته‌ی کامل با گشت‌های شهری ارائه می‌شود و تورلیدرها همراهی همیشگی با مسافران خواهند داشت، این امر نیز در بالا بودن قیمت تور ویتنام بی‌تاثیر نیست. همچنین هتل‌های انتخابی برای ایرانیان به گونه‌ای بوده است که کیفیت لازم را داشته باشد و هر کدام امتیازهای بالایی در سایت‌های معتبر جهانی دارند، چرا که مسافران پس از پیموندن ساعت‌ها مسیر و صرف هزینه‌ی زیادی برای تور خود، توقع داشتن کیفیتی غیرقابل رقابت را دارند و انتخاب چنین مکان‌های اقامتی طبیعتاً هزینه‌ی بیشتری در بر خواهد داشت.
به منظور کاهش هزینه تور ویتنام برای مسافران، تلاش شده تا از پروازهای ماهان و ترکیب‌ش با یکی از ایرلاین‌های منطقه‌ی جنوب شرق آسیا بهره گرفته شود تا تعداد بیشتری از هم‌وطنان، امکان بازدید از این کشور کم‌نظیر در سطح جهان را داشته باشند.

خدمات تور ویتنام

برخی خدمات در بسته‌های تور ویتنام آژانس آویسا گنجانده شده است که وابسته به مسیر و بسته‌ی انتخابی نیست و به همه‌ی مسافران ارائه خواهد شد. اما برخی دیگر بسته به آن که کدام‌یک از تورهای ویتنام را برگزینید، متفاوت خواهد بود.
به تمامی مسافران ویتنام بلیت رفت و برگشت به شهر انتخابی، اخذ ویزای فرودگاهی با کمترین زمان ممکن و به صورت VIP، ترانسفر فرودگاهی، ترانسفر بین شهری، اقامت در هتل با صبحانه (هتل‌های ویتنام سرویس B.B را از میان انواع خدمات هتل ارائه می کنند)، لیدر انگلیسی زبان (در برخی تاریخ‌ها فارسی زبان) و بیمه مسافرتی است.
اما خدمات وابسته به بسته‌ی انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال مسافران مقصد هالونگ بی که در کشتی کروز اقامت دارند، خدمات تمام وعده‌های غذایی یعنی F.B را دریافت می‌کنند. اما سایر مسیرها گشت‌های رایگان شهری‌ست که مسأله را متفاوت خواهد کرد. معمولاً در هر شهر، حداقل یک گشت شهری رایگان برای مسافران وجود دارد و سایر روزها در اختیار خودشان است که امکان خرید تورهای گشت از تورلیدرها برای ایشان فراهم خواهد بود.

مدارک لازم برای خرید تور ویتنام

اگر قصد سفر به ویتنام به صورت شخصی را داشته باشید، مدارک فراوانی را می‌بایست به سفارت ویتنام در ایران ارائه کنید. این مدارک شامل پاسپورت، عکس، ریز گردش حساب، بلیت و واچر هتل قطعی است. اما اگر تور ویتنام را از آژانس آویسا خرید کنید، صرفا با پاسپورت شما، ما در مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز، دعوت‌نامه ویژه‌ای برای شما دریافت می‌کنیم که شما با پرداخت مبلغ ۲۵ دلار، در زمان عبور از مرز ویتنام، پرداخت کرده و ویزای فرودگاهی خود را همان‌جا دریافت خواهید کرد.

شرایط تور ویتنام نوروز 99

تور ویتنام نوروز 99 می‌تواند یک موقعیت عالی برای سفر به این کشور باشد. در درجه‌ی اول آن که همان‌طور که قبلاً بررسی شد، برای تمامی مسیرهای موجود در ویتنام، عید نوروز بهترین زمان سفر محسوب می‌شود و این یک امتیاز بی‌نظیر برای این مقطع زمانی‌ست. همچنین تور نوروز ویتنام به صورت گروهی برگزار شده و شامل تورلیدر فارسی زبان خواهد بود و مسافران خدمات بهتری را دریافت خواهند کرد.
دیگر مزیت نوروز برای ایرانیان آن است که علاوه بر دانش‌آموزان و دانش‌جویان، شاغلین هم در تعطیلات به سر می‌برند و همین کمک می‌کند تا زمان بیشتری برای سفر، بدون نگرانی و دغدغه وجود داشته باشد و امکان انتخاب تور ویتنام نوروز با زمان بیشتر و دیدن شهرهای بیشتر این کشور وجود داشته باشد. از آن‌جا که ممکن است یک‌بار به این کشور سفر کنید، انتخاب تور ویتنام نوروز ۹۹، آن‌هم برای اقامت بالای یک هفته، می‌تواند کمک کند تا بیشترین جاذبه‌ی این کشور زیبا را ببینید و از آن لذت ببرید. باید مدنظر داشته باشید که ویتنام یکی از لاکچری‌ترین تورهای نوروز 99 خواهد بود و مسافران از حضور در این مقصد لذتی بی‌حد و حصر خواهند برد.