۰۲۱-۴۱۵۳۵

۱۰ مورد از جذاب‌ترین فستیوال‌های ویتنام

۱۰ مورد از جذاب‌ترین فستیوال‌های ویتنام

سفر در هر زمانی به ویتنام از جذابیت‌های خاص خود برخوردار است. اما حضور در زمان برگزاری فستیوال‌ های ویتنام می‌تواند تا چندین برابر لذت سفر شما را افزایش دهد. چرا که این کشور با تاریخ غنی و جلوه‌های هنری مختلف سالانه مراسم‌های پرشکوه بسیار زیادی را برگزار می‌کند که همین خود دلیلی بر جذب توریست‌های بیشتر است. پس چنانچه شما نیز تا به حال فرصت سفر به ویتنام را نداشته‌اید برای روبرو شدن با زیباترین جلوه‌های این کشور بهتر است زمان سفر خود را با فستیوال‌های بشکوه آن تنظیم کرده و یکی از بهترین خاطرات مسافرتی را برای خود رقم بزنید. برای این منظور شما را به همراهی ما تا انتهای مطالب دعوت می‌کنیم.

 

جذاب‌ترین فستیوال‌ های ویتنام

فستیوال‌ های ویتنام که اغلب با رقص‌ها و موسیقی‌های سنتی همراه هستند، حس و حالی بسیار جذاب داشته و هر شرکت‌کننده‌ای را به اوج لذت و خوشگذرانی می‌رسانند. اما کدام یک از این مراسم‌ها ارزش حضور دارند؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال و تعیین بهترین زمان برای سفر با تور ویتنام به معرفی چند مورد از پرطرفدارترین و باشکوه‌ترین جشنواره‌های ویتنامی می‌پردازیم:

۱. فستیوال Tet Nguyen Dan در ویتنام

معرفی بهترین فستیوال های ویتنام را با مراسم تت نگوین دان آغاز می‌کنیم. Tet Nguyen Dan آغاز سال نو قمری در تقویم ویتنامی است که مورد توجه بسیاری از افراد در این کشور بوده و با شور و ذوق زیادی جشن گرفته می‌شود. این فستیوال بیشتر در ارزش‌های سنتی و پرستش خدایان ریشه داشته و اغلب با مراسمی مانند آتش بازی، بازدید از معابد، اهدای گل و ... همراه است و شرکت در آن از تفریحات خاص ویتنام‎ به شمار می رود. اگرچه این مراسم در سراسر کشور جشن گرفته می‌شود اما پایتخت ویتنام یعنی هانوی با جنب و جوش بیشتری آن را برگزار می‌کند. به طوری که در اغلب معابد مهم شهر می‌توان شاهد آتش بازی‌های جذاب و دیدنی بود.

 • بهترین مکان‌ها برای حضور در فستیوال تت نگوین دان: معبد کوان سو (Quan Su Pagoda)، معبد انگوک سون (Ngoc Son Temple)، خانه اپرای هانوی (Hanoi Opera House)
 • زمان برگزاری: ۲۲ ژانویه – ۲ بهمن

عکس: holidify.com

 

۲. فستیوال Lim در ویتنام

مورد بعدی از جذاب‌ترین فستیوال های ویتنام، Lim Festival نام داشته و مراسم برجسته‌ای است که در آغاز سال برگزار می‌شود. از جمله مراسم‌هایی که در این جشنواره به نمایش در می‌آیند، می‌توان به رقص‌های سنتی Quan Ho که یکی از قبیله‌های ثبت شده در یونسکو است اشاره کرد. همچنین نمایش‌های باشکوهی از مردمان محلی با لباس‌های سنتی و قایق‌های اژدها، طناب کشی، خروس جنگی و ... را می‌توان در طول این فستیوال تماشا کرده و از تک تک آن‌ها لذت برد.

 • بهترین مکان‌ها برای حضور در فستیوال لیم: جشنواره لیم به طور گسترده در روستای لیم که در منطقه تین دو، استان باک نین واقع شده است، جشن گرفته می‌شود. این روستا در ۱۸ کیلومتری هانوی قرار گرفته و با اتوبوس قابل دسترسی است.
 • زمان برگزاری: اواسط فوریه – اواخر بهمن

 

کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام

عکس: newwaytravel.com.vn

 

۳. فستیوال Perfume در ویتنام

این فستیوال که در شهر زیبای هانوی با نهایت شکوه و زیبایی برگزار می‌شود از دیگر فستیوال های ویتنام است که در بین مردم محلی و همچنین توریست‌ها محبوبیت بالایی دارد. همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد در طول این مراسم مردم ویتنام از سرتاسر کشور به شهر هانوی می‌آیند تا معبد Perfume Pagoda را زیارت کنند. البته که این یک زیارت معمولی نبوده و اغلب با نمایش‌هایی از رقص اژدها همراه است. به این صورت که رقص اژدها در معبد Den Trinh آغاز می‌شود. سپس زائران سفر را با قایق در امتداد رودخانه ین تا پایه کوه Huong ادامه می‌دهند. از آنجا، پله‌های سنگی به غار Huong Tich را پشت سر گذاشته و از مجسمه خدایان در فضایی کاملا عرفانی دیدن می‌کنند.

 • بهترین مکان‌ها برای حضور در فستیوال پرفیوم: پاگودای پرفیوم (Perfume Pagoda) در هانوی
 • زمان برگزاری: ۱۹ فوریه – ۳۰ بهمن

عکس: holidify.com

 

۴. فستیوال Phu Giay در ویتنام

Phu Giay Festival که به الهه لیو هان بتکده فو گیای اختصاص دارد، جشنی پر جنب و جوش و شاد است و با هدف ایجاد خوش شانسی بین مردم برگزار می‌شود. در طول این مراسم زائران لباس‌های سنتی ویتنامی را می‌پوشند و با آیین‌های تماشایی نظیر بازی با پرچم، رقص شیر و ... این روز را جشن می‌گیرند. با حضور در این مراسم می‌توانید در یک مگاه شاهد سنت‌های قدیمی و تاریخچه کشور ویتنام شده و از آهنگ‌های کلاسیک، تئاتر موزیکال طنز و غیره لذت ببرید.

 • بهترین مکان برای حضور در فستیوال فو گیا: روستاهای منطقه کیم تای کمون (Kim Thai Commune) این جشنواره را جشن می‌گیرند و بهترین مکان برای تجربه آن معبد Phu Giay است.
 • زمان برگزاری: ۲۲ آوریل تا ۲۷ آوریل – ۲ اردیبهشت تا ۷ اردبیهشت

 

معرفی دانانگ در ویتنام

عکس: uncovervietnam.com

 

۵. فستیوال Hung King Temple در ویتنام

Hung King Temple Festival به افتخار Kinh Duong Vuong، که اولین پادشاه ویتنام در سال ۲۸۷۹ قبل از میلاد بود، برگزار می‌شود و یکی از محبوب‌ترین فستیوال های ویتنام است. در طول این مراسم صد فانوس به‌عنوان یادبود این پادشاه قدرتمند به آسمان شب فرستاده شده و منظره‌ای رویایی ایجاد می‌کنند. این مراسم روز بعد نیز ادامه داشته و با مراسم‌های متفاوتی مثل بازدید از معابد، راهپیمایی در پای کوه Nghia Linh و اجرای موسیقی‌های کلاسیک، اپرا و ... همراه است.

 • بهترین مکان برای حضور در فستیوال هانگ کینگ تمپل: معبد Hung در کوه Nghia Linh در منطقه Phong Chau در استان Phu Tho
 • زمان برگزاری: ۲۹ آوریل – ۹ اردیبهشت

عکس: uncovervietnam.com

 

۶. فستیوال Hue، ویتنام

مورد بعدی از فستیوال های ویتنام که بین توریست‌ها نیز از طرفداران زیادی برخوردار است، Hue Festival نام دارد. این جشنواره در شهر Hue که در لیست یونسکو ثبت شده برگزار می‌شود و با اجراهای بی‌نظیری از بازی‌ها، نمایش‌های فرهنگی، نواختن طبل و سازهای کوبه‌ای، نمایش مد آئو دای، پرواز بادبادک، مسابقه قایق‌ها و همچنین نمایش‌های خیابانی متعددی همراه است.

 • بهترین مکان برای حضور در فستیوال هو: جشنواره Hue فقط در شهر Hueکه مرکز استان Thua Thien Hue  در مرکز ویتنام است، برگزار می‌شود.
 • زمان برگزاری: هر دو سال یکبار در ما‌ه‌های آوریل / مه / ژوئن) – فروردین / اردیبهشت / خرداد

عکس: asianguides.com

 

۷. فستیوال Buddha's Birthday، ویتنام

البته که نمی‌توان در مورد فستیوال های ویتنام صحبت کرد اما به مراسم جشن تولد بودا، اشاره‌ای نکرد. این مناسبت فرخنده در دین بودا در هشتمین روز از چهارمین ماه قمری با نهایت شکوه و جلال در کشور ویتنام برگزار می‌شود. در طول این مراسم معابد با زیبایی هر چه تمام تزئین شده و مردم گل، میوه و غذاهای سنتی ویتنامی را به خدا تقدیم کرده و از او طلب برکت می‌کنند. همچنین رژه‌های خیابانی گسترده و عبادت‌های دسته جمعی از دیگر کارهایی است که می‌توانید در طول این مراسم شاهد آن باشید.

 • بهترین مکان برای حضور در فستیوال تولد بودا: مراسم تولد بودا در شهر هوی آن، ویتنام، با نهایت شکوه به نسبت دیگر مناطق کشور برگزار می شود.
 • زمان برگزاری: ۲۶ می – ۵ خرداد

 

هتل‌های برتر دانانگ

عکس: mazevietnam.com

 

۸. فستیوال Wandering Souls Day، ویتنام

Wandering Souls Day یکی از فستیوال های ویتنام است که در تقویم این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. این مراسم را که می‌توان آن را روز روح سرگردان ترجمه کرد و به ارواح درگذشتگان اختصاص دارد. این مراسم که با نام تت ترونگ نگوین نیز شناخته می‌شود، اغلب در پانزدهمین روز از هفتمین ماه قمری برگزار می‌شود و اعتقاد بر این است که در این روز، ارواح نیاکان برای تبرک به فرزندانشان می‌آیند. به این مناسبت در بسیاری از معابد و زیارتگاه‌های ویتنام مراسم دعا برای احترام به مردگان برگزار می‌کنند. این روز همچنین به عنوان فستیوال غذای سرد (Tet Han Thuc) نیز نامیده می‌شود. چرا که اغلب غذاهای محلی ویتنام که به صورت سرد سرو می‌شوند را می‌توان در سطح شهر و به خصوص معابد در این روز پیدا کرد.

 • بهترین مکان برای حضور در فستیوال واندرینگ سول: Hue یکی از بهترین مقاصد برای تجربه جذابیت‌های مراسم روز روح سرگردان در ویتنام است که در بسیاری از بتکده‌ها و زیارتگاه‌های اینجا برگزار می‌کنند.
 • زمان برگزاری: ۳۰ آگوست – ۶ شهریور

عکس: offroadvietnam.com

 

۹. فستیوال Mid-Autumn، ویتنام

Mid-Autumn Festival یا همان جشنواره نیمه پاییز، یکی از فستیوال های ویتنام است که در بین تمامی مردم کشور با هر اعتقاد و هر گروه سنی به طور خاصی جشن گرفته می‌شود. به این صورت که بچه‌ها فانوس‌های کاغذی را در سراسر شهر حمل می‌کنند. رقص‌های رنگارنگ شیرها و غرفه‌های غذایی که برنج مخصوص ویتنام، کیک، میوه‌ها و شیرینی‌های مختلف می‌فروشند، کناره‌های خیابان‌ها را تزیین می‌کنند. زیباترین قسمت این جشن مربوط به فانوس‌های کاغذی شناور در کنار رودخانه Thu Bon و پل سرپوشیده ژاپنی در شهر هوی آن است که مناظر مسحورکننده‌ای را به نمایش می‌گذارند.

 • بهترین مکان برای حضور در جشنواره نیمه پاییز: شهر هوی آن یک راهپیمایی باشکوه و زیبا به مناسبت این جشن ترتیب می‌دهد که بهترین تجربه حضور در این فستیوال خواهد بود.
 • زمان برگزاری: ۲۹ سپتامبر – ۷ مهر

عکس: vietnamtourfun.com

 

۱۰. فستیوال Hoi An Lantern، ویتنام

آخرین مورد از محبوب‌ترین فستیوال های ویتنام که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم، جشنواره فانوس هوی آن است. این جشنواره ترکیبی خارق العاده از سنت و خلاقیت ویتنامی است که با نورپردازی‌های خارق‌العاده در چهاردهمین روز هر ماه قمری جشن گرفته می‌شود. فانوس‌های سنتی ویتنام در این مراسم نیز نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کنند و منظره‌ای فوق‌العاده تماشایی را به نمایش می‌گذارند. بازدید از تمامی معابد در این مراسم آزاد بوده و علاقه‌مندان می‌توانند وارد آن‌ها شده و به تماشای راهبان و مردم محلی در حال برگزاری مراسم بنشینند.

 • بهترین مکان برای حضور در فستیوال فانوس هوی آن: همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد، شهر هوی آن بهترین گزینه برای حضور در این جشنواره باشکوه ویتنامی است.
 • زمان برگزاری: ۵ فوریه – ۱۶ بهمن

 

جاذبه‌های گردشگری دانانگ

عکس: artsandculture.google.com

 

منبع