۰۲۱-۴۱۵۳۵

چرا تور مالزی

در میان کشورهای جنوب شرق آسیا، مالزی کشوری اسلامی‌ست که در زمینه جذب توریست و گردش‌گر بسیار موفق و سرآمد بوده است. میزان جذب توریست سالانه‌ی این کشور، از تعداد ساکنان آن بیشتر بوده و بخش عمده‌ای از درآمدهای سالانه‌ی مالزی را صنعت توریسم آن ایجاد کرده است. تور مالزی در ایران هم طرفداران زیادی دارد و بسیاری به این کشور متنوع و زیبا سفر کرده‌اند.

برنامه‌ریزی این کشور برای این امر، سبب شده تا انواع مکان‌های اقامتی با رتبه‌های گوناگون، توسعه پیدا کرده و این شرایط رفاهی بیشتری را برای توریست‌های این مقصد، فراهم خواهد کرد. تقریباً در اکثر شهرهای توریستی مالزی، می‌توان برندهای معتبر حوزه‌ی توریسم به‌خصوص در زمینه‌ی هتل‌داری را مشاهده کرد. از برندهایی مانند ماریوت گرفته تا هتل‌های هیلتون که در شهرهای مختلف آن شعبه‌های گوناگونی دارد.

وسایل حمل و نقل عمومی نیز در این کشور بسیار گسترده، مدرن و باکیفیت است. برای انتقال‌های درون شهری، می‌توان از گزینه‌هایی مانند مترو، مونوریل، تاکسی عادی و تاکسی اینترنتی مانند اپلیکیشن Grab استفاده کرد. برای انتقال‌های بین‌شهری هم گزینه‌های قطارهای باکیفیت، اتوبوس‌های با امکانات و همچنین ایرلاین‌های مختلف محلی مانند ایرلاین ایرآسیا بهره برد. این نیز برای مسافران و توریست‌ها، یک امکان عالی و بی‌نظیر را فراهم خواهد.

جاذبه‌های گردشگری مالزی نیز بسیار متنوع است و از ساختمان‌های مدرن، معابد، آثار تاریخی، تفریحات متنوع و مهم‌تر از همه سواحل تفریحی بسیار آرام و دنج در آن وجود دارد. همین سبب می‌شود که مسافران با سلیقه‌های گوناگون به این کشور علاقمند شوند.

از ویژگی‌های مالزی برای مسافران ایرانی که بسیار نیز حائز اهمیت است، عدم نیاز به دریافت ویزا برای حضور در این کشور است. مسافران برای اهداف توریستی و به مدت ۱۴ روز می‌توانند بدون نیاز به اخد روادید، در این کشور تردد کنند. این خود عامل مهمی برای جذب مسافران برای اقامت در این کشور و همچنین استفاده از این مقصد برای سفر به کشورهای همسایه است. به عنوان مثال، بسیاری از بسته‌های تور بالی با پرواز ماهان به مقصد کوالالامپور برگزار می‌شود و سپس مسافران، توسط ایرلاینی مانند مالیندو ایر که یکی از زیر مجموعه‌های ایرلاین Lion Air است، به بالی سفر خواهند کرد.

مهم‌ترین شهرهای قابل عرضه در تور مالزی

تعداد شهرهای گردشگری مالزی کم نیست اما ایرانیان به همه‌ی آن‌ها سر نمی‌زنند یا حداقل در آن اقامت نمی‌کنند. به عنوان مثال پوتراجایا که پایتخت سیاسی این کشور محسوب می‌شود، محل گردش مسافران تورهای مالزی خواهد بود اما تقریباً کسی در آن اقامت نخواهد داشت. اما شهرهای مختلفی نیز وجود دارند که مسافران برای اقامت خود در این کشور، آن را بر می‌گزینند.

کوالالامپور به عنوان پایتخت این کشور، یکی از مهم‌ترین شهرهای توریستی این کشور محسوب می‌شود. این شهر مانند اکثر دیگر شهرهای این کشور، جدید ساخت است و عمر چندان طولانی را طی نمی‌کند. اما در بسیاری از بخش‌های آن، آثار معماری به جا مانده در از دوران استعمار یا معابد و مساجد قدیمی، دیده می‌شود. همچنین در حاشیه شهر، آثار تاریخی قدیمی مانند مجسمه مورگان در مقابل باتو کیو واقع شده است. مجموعاً آن که جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور بسیار فراوان است اما عمده‌ی آن‌ها را آثار مدرن گردشگری تشکیل می‌دهد. در کنار این موارد اما مراکز خرید کوالالامپور هم بسیار فراوانند و مسافران با هر نوع سلیقه و هر میزان بودجه، می‌توانند از یکی از ده‌ها مورد موجود در شهر بهره برده و برای خود یا سوغات گزینه‌هایی را برگزینند. این موارد تمام جاذبه‌های این شهر نیستند و حتی تفریحات شبانه‌ی این شهر نیز پررنگ بوده و نایت کلاب‌های کوالالامپور بسیار فراوان، مشهور و باکیفیت و پررونق هستند.

جزیره‌ی پنانگ از مشهورترین مناطق ساحلی کشور مالزی محسوب می‌شود که در شمال این کشور قرار گرفته است و با توجه به آب و هوای استوایی این کشور و همچنین نوع آب‌های آن، یکی از بهترین سواحل جنوب شرق آسیا را در خود قرار داده است. بخشی از این جزیره که بیش از ۱۰۰ سال قبل مسکونی بوده است به نام جرج تاون شناخته می‌شود که بسیار از جاذبه‌های فرهنگی در آن قرار گرفته است. بخش ساحلی این جزیره که بهترین آن، در منطقه باتوفرینگی قرار گرفته است، انواع هتل‌ها را در خود قرار داده است. سواحل این منطقه عمدتا خلوت، دنج و خانوادگی هستند. در پنانگ علاوه بر تفریحات آبی، می‌توان از ارتفاعات پنانگ، معابد آن و باغ‌های آن بازدید کرد.

جزیره لنکاوی نیز در شمال مالزی قرار گرفته و بر خلاف پنانگ، چندان دارای بافت شهری فراوانی نیست و عمده‌ی بخش‌های ساحلی آن، با هتل‌های مختلف فرا گرفته شده‌اند. همین امر سبب شده تا از نظر آرامش و سکوت، این جزیره برتری‌هایی به پنانگ داشته باشد. همچنین کیفیت و تعداد هتل‌های لوکس موجود در این جزیره، از پنانگ بالاتر است.

حتماً وسایل ضروری سفر ساحلی را به همراه داشته باشید،‌ چرا که قیمت‌های چنین وسایلی در این جزایر، به مراتب به بالاتر از نقاط دیگر به‌خصوص ایران است و همین ممکن است موجب متضرر شدن شما شود. همچنین در شهرهای ساحلی، برای جلوگیری از سوختگی پوست در سفر هم تمامی نکات را رعایت کنید و سفری بدون مشکل را برای خود رقم بزنید.

انواع بسته‌های تور مالزی

بسته‌های تور مالزی با ایرلاین ماهان از مبدأ تهران به مقصد کوالالامپور برنامه‌ریزی شده‌اند. امکان ارائه‌ی سایر ایرلاین‌ها مانند قطر و امارات از مبداها به مقاصد دیگر نیز وجود دارد اما قیمت این پروازها، به مراتب بالاتر از گزینه‌ی اول است. مدت زمان برگزاری تورهای مالزی نیز ۷ شب و ۸ روز است که در برخی از مواقع سال و معمولاً با قیمتی بالاتر، امکان ارائه بلیت‌های سیستمی با مدت زمان منعطف وجود دارد.

شهرهایی که معمولاً ایرانیان به آن سفر می‌کنند، در بخش قبل توضیح داده شد. اما تور ترکیبی مالزی به مقصد شهرهای مختلف برگزار می‌شود. جالب این که به واسطه‌ی آن که مالزی برای اتباع ایرانی نیاز به ویزا ندارد، تورهای ترکیبی این کشور با دیگر کشورها نیز بسیار مرسوم است که از آن جمله می‌توان به سنگاپور و بالی اشاره کرد. انواع این مقاصد در زیر آمده است.

 • تور کوالالامپور
 • تور کوالالامپور + پنانگ
 • تور کوالالامپور + لنکاوی
 • تور کوالالامپور + سنگاپور
 • تور کوالالامپور + بالی

معمولاً تور مالزی ارزان را باید به مقصد کوالالامپور و در فصل‌های کاهش سفر به این منطقه که وابسته به بازار ایران و همچنین آب و هوای این شهر است یافت و همچنین تور کوالالامپور + بالی و تور کوالالامپور + سنگاپور در دسته‌ی تور لاکچری مالزی قرار می‌گیرند.

بهترین زمان سفر با تور مالزی

مالزی از دو بخش اصلی و شرقی تشکیل شده است. صباح که یکی از مقاصد لاکچری مالزی محسوب می‌شود، در بخش شرقی یا برنئو واقع شده است. اما در بخش اصلی این کشور که از جنوب تایلند آغاز شده و تا سنگاپور ادامه می‌یابد، آب و هوا متغیر است. اگر چه تمامی این مناطق آب و هوایی گرم، شرجی و بارانی دارند اما ماه‌هایی که میزان بارش‌ها زیاد است و سبب ایجاد بهترین زمان سفر به مالزی می‌شود متفاوت است.

از میان شهرهای گردشگری مالزی، ارتفاعات کمرون یا کمرون هایلند آب و هوایی خنک دارد و در اکثر مواقع لازم است تا گردشگران، ژاکتی برای پوشیدن همراه داشته باشند. سایر نقاط اما گرم و شرجی‌ست.

کوالالامپور شهری‌ست که همیشه باران را در خود خواهد داشت، پس حتماً در وسایل مهم سفر خود، چتر را فراموش نکنید چرا که باران‌های سیل‌آسای آن، در لحظه‌ای می‌تواند تمام لباس‌های شما را خیس کند. در ماه‌های کم‌بارش کشور، مانند جولای نیز کوالالامپور ۱۱ روز بارانی را تجربه می‌کند، هر چند که این باران‌ها مقطعی و عمدتا در عصر رخ می‌دهد. کمترین میزان بارش‌ها در ماه‌های ژوئن تا آگوست (اواسط خرداد تا اواسط مرداد) است و بیشترین میزان بارش نیز در ماه‌های آپریل، اکتبر و نوامبر است.

پنانگ و لنکاوی که جزایری در شمال غرب مالزی هستند، از ماه‌های دسامبر تا مارس (اواسط آذر تا اواسط فروردین) بهترین فصل را دارد که ماه‌های ژانویه و فوریه، کمترین میزان بارش را دارد و بهترین زمان برای سفر به آن محسوب می‌شود اما همزمانی این ماه‌ها با کریسمس، سبب شلوغی این جزایر و همچنین افزایش قیمت تور مالزی می‌شود.

با توجه به موارد مذکور، می‌بینید که هم‌پوشانی بین مسیرهای محبوب ایرانیان در بین بهترین زمان‌های آن‌ها وجود ندارد، اما ما در آژانس آویسا توصیه می‌کنیم تا اولویت را بر مسیرهای ساحلی بگذارید تا امکان استفاده بهینه از ساحل و تفریحات آبی را داشته باشید.

قیمت تور مالزی

از آن‌جا که اکثر بسته‌های تور مالزی با ایرلاین ماهان برگزار می‌شود پس یکی از عوامل مؤثر در قیمت، ثابت خواهد بود. مدت زمان تورهای مالزی هم ۷ شب و ۸ روز است و این نیز از دیگر عواملی‌ست که کار را ساده‌تر می‌کند. اما تاریخ سفر، نوع ترکیب شهرها و نهایتاً هتل انتخابی، تأثیر فراوانی بر روی نرخ تور مالزی دارد.

تور نوروزی مالزی، بالاترین قیمت را در سال به خود اختصاص می‌دهد. پس از آن نیز، اگر چه تابستان بهترین فصل سفر به مالزی نیست اما قیمت‌ها، به دلیل استقبال مسافران ایرانی و افزایش نرخ پروازهای این مسیر، هزینه‌ی تور مالزی هم افزایش پیدا می‌کند. معمولاً تور مالزی ارزان در فصل‌هایی مانند مهر و آبان یافت می‌شود که هم فصل سفر در ایران به پایان رسیده است و هم فصل اوج سفر مالزی فرا نرسیده است و این دو در کنار هم، می‌توانند پائین‌ترین قیمت تور مالزی را برای مسافران ایجاد کند.

در مورد مسیر انتخابی مسافران هم، تور کوالالامپور ارزان‌ترین حالت را داشته، پس از آن تور کوالالامپور، پنانگ به واسطه‌ی آن که ترانسفر آن با اتوبوس انجام می‌شود، رتبه‌ی بعدی را در قیمت دارد و در تورهای داخل مالزی تور کوالالامپور، لنکاوی بالاترین قیمت را دارد. اما تور کوالالامپور، سنگاپور در تورهای ترکیبی مالزی با دیگر کشورها، رقمی بیشتر را به‌خصوص اختصاص می‌دهد و در نهایت این تور کوالالامپور، بالی است که در گران‌ترین تور مالزی را دارد.

خدمات تور مالزی

وقتی مسافران یک بسته‌ی تور مالزی را خریداری می‌کنند، خدماتی را با پرداخت این هزینه‌ها دریافت می‌کنند که در تور مالزی به شرح زیر خواهد بود:

 • بلیت رفت و برگشت به مالزی
 • هتل با صبحانه (هتل‌های مالزی از میان انواع خدمات هتل سرویس B.B ارائه می‌کنند)
 • ترانسفر فرودگاهی
 • ترانسفر بین شهری
 • سیم کارت رایگان
 • تور لیدر فارسی زبان
 • گشت شهری نیم روزی
 • اخذ ویزای برای کشورهایی مانند سنگاپور یا بالی

مدارک لازم برای خرید تور مالزی

یکی از کشورهایی که ایرانیان برای حضور در آن نیازی به اخذ ویزا ندارند، مالزی‌ست. مسافران صرفاً با ارائه اسکن پاسپورت خود با حداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ سفر، می‌تواند مدارک خود را دریافت و به این کشور سفر کنند. اما اگر مسافران قصد سفر به کشورهای دیگر مانند سنگاپور یا بالی را داشته باشند، می‌بایست وابسته به مقصد، مدارک لازم برای آن را تهیه کنند.