۰۲۱-۴۱۵۳۵

بهترین زمان سفر به مالزی

بهترین زمان سفر به مالزی

یکی از تاثیرگذارترین پارامترها در کیفیت سفر، انتخاب زمان مناسب بسته به مقصد گردشگری است. به این معنا که کیفیت سفر به یک مقصد مشخص در بازه‌های زمانی مختلف از سال می‌تواند کاملا متفاوت باشد. چرا که شرایط آب و هوایی، تفریحات، فستیوال‌های مخصوص منطقه و ... همگی بسته به تاریخ سفر می‌توانند تغییر کنند. در ادامه این صحبت‌های می‌توان گفت که مالزی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بلعکس به دلیل آب و هوای خاصی که دارد، سفر در زمان مناسب اهمیت بیشتری برای مسافران این مقصد خواهد داشت. برای اینکه بتوانید بهترین استفاده را از شرایط در سفر به این کشور داشته باشید در این مقاله سعی بر این داشتیم تا بهترین زمان سفر به مالزی را معرفی کنیم. پس اگر هنوز تاریخ دقیقی برای رزرو تور خود به مقصد مالزی انتخاب نکرده‌اید، حتما چند دقیقه از زمان خود را به خواندن این مطالب اختصاص دهید.

 

بررسی ماه‌های سال برای انتخاب بهترین زمان سفر به مالزی

مثل هر نقطه دیگر کره زمین، مالزی نیز در هر ماهی از سال ویژگی‌های خاص خود را دارد. بنابراین کیفیت سفر گردشگران بسته به شرایطی که در هر ماه برای بهره بردن از تفریحات منطقه فراهم است، متفاوت خواهد بود. از همین رو بهترین زمان سفر با تور مالزی می‌تواند برای هر مسافری بسته به انتظاراتی که آن دارد، متفاوت باشد. برای اینکه به یک نتیجه‌گیری کلی از این موضوع برسیم در ادامه به بررسی شرایط تمامی ماه‌های سال در کشور مالزی می‌پردازیم:

 

سفر به مالزی در ماه ژانویه

در طول ماه ژانویه (اواسط دی تا اواسط بهمن)، بیشتر مناطق مالزی غرق در آفتاب بوده (متوسط دمای ۳۰ درجه سانتی گراد) و بارندگی در آن بسیار کم است. تنها در محدوده ساحل شرقی و جزایر این منطقه احتمال بارندگی به نسبت بیشتری پیشبینی می‌شود. بنابراین اگر قصد سفر به سواحل لنکاوی و بازدید از پایتخت کشور یعنی کوالالامپور را دارید، این ماه زمان مناسبی برای شما خواهد بود.

 

برج‌های دوقلو کوالالامپور

عکس: remotelands.com

 

سفر به مالزی در ماه فوریه

همچنان فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند) به جز محدوده سواحل شرقی بهترین زمان سفر به مالزی به شمار می‌آید. چرا که شرایط آب و هوایی تقریبا در تمامی نقاط این کشور عالی بوده و گردشگران می‌توانند بدون اذیت شدن از گرما یا باران‌های موسمی به گشت و گذار در آن بپردازند و از تفریحات اختصاصی مالزی لذت ببرند. از دیگر مزایای سفر با تور مالزی در این ماه عاری بودن آن از جمعیت زیاد توریست‌ها است. بنابراین گردشگرانی که این ماه را انتخاب کرده‌اند می‌توانند بدون روبرو شدن با شلوغی به بازدید از جاذبه‌های گردشگری رفته و از طرفی سفری قیمت مناسب را تجربه کنند. از جمله مناسبت‌هایی که در این ماه وجود دارد می‌توان به روز اول ماه فوریه که مصادف با ۱۲ بهمن است، اشاره کرد. این تاریخ، روز قلمرو فدرال (Federal Territory Day) نام داشته و یک تعطیلات دولتی در مالزی به مناسبت سالگرد تشکیل منطقه فدرال کوالالامپور در سال ۱۹۷۴ است.

عکس: beach-weather.com

 

سفر به مالزی در ماه مارس

بعد از دو ماه اول سال که زمان های مناسبی برای سفر به سواحل شرقی در مالزی نبودند، ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) می‌تواند برای افرادی که قصد بازدید از این مناطق مثل جزایر تیومان و غیره را دارند مناسب باشد. بنابراین مارس را می‌توان از لحاظ شرایط آب و هوایی در سراسر مالزی، بهترین زمان دانست. مهم نیست قصد سفر به کدام نقطه از این کشور را دارید؛ در هر صورت اواسط اسفند تا اواسط فروردین زمان خوبی برای رزرو تور مالزی است.

 

فرودگاه بین‌ المللی‌ کوالالامپور

عکس: en.wikipedia.org

 

سفر به مالزی در ماه آوریل

آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) نیز در دسته بهترین زمان سفر به مالزی از لحاظ شرایط آب و هوایی قرار دارد. به خصوص اگر قصد لذت بردن از سواحل معروف پنانگ و لنکاوی را داشته باشید و یا بازدید از شهرهای توریستی مالزی را در برنامه داشته باشید، آوریل زمان محبوبی برای سفر به مالزی است. البته کوالالامپور، ارتفاعات کامرون و جزایر پانگکور در این زمان از سال در معرض باران هستند؛ اما میزان بارش به اندازه‌ای نیستند که کیفیت سفر گردشگران را در جهت منفی تحت تأثیر قرار دهد.

عکس: tripadvisor.com

 

سفر به مالزی در ماه می

می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد) به عنوان فصل غواصی به خصوص در مناطق سواحل شرقی مالزی شناخته می‌شود. به طوری که در این روزهای سال آب دریا آرام بوده و ماسه‌های سفید بهترین گزینه برای دراز کشیدن زیر افتاب و استراحت هستند. البته در برخی از مناطق احتمال مشاهده باد و حتی رعد و برق وجود دارد که معمولا بعد از غروب خورشید آغاز می‌شوند.

عکس: diveplanit.com

 

سفر به مالزی در ماه ژوئن

با فرا رسیدن ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) فصل اوج غواصی در منطقه تیومان آغاز شده و همچنین مناطق کوالالامپور، ردانگ و پرهنتی‌ها نیز آب و هوای گرم و خشکی را تجربه می‌کنند. از همین رو می‌توان آن را بهترین زمان سفر به مالزی در این مناطق دانست. از طرفی دیگر در محدوده غرب کشور احتمال بارندگی بالا رفته و گاها احتمال روبرو شدن با باران‌های تند وجود خواهد داشت. البته این باران‌ها خیلی کوتاه بوده و نه تنها کیفیت سفر توریست‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد بلکه می‌تواند برای آن‌ها خوش‌آیند نیز باشد.

 

بهترین هتل‌های ۵ ستاره کوالالامپور

عکس: holidify.com

 

سفر به مالزی در ماه جولای

ماه جولای (اواسط تیر تا اواسط مرداد) فصل اوج گردشگری در مالزی و به خصوص سواحل شرقی کشور به شمار می‌آید. چرا که در این روزها سواحل شرقی دارای بهترین شرایط آب و هوایی بوده و از طرفی به دلیل همزمانی آن با تعطیلات مدارس اروپا، تعداد توریست‌ها رو به افزایش می‌رود. بنابراین می‌توان با افزایش قیمت‌های سفر در این منطقه در این روزهای سال و البته شلوغی روبرو شد. توجه داشته باشید که این در حالیست که در محدوده ساحل غربی آب دریا متلاطم بوده و با وزش باد همراه است. همچنین باید انتظار بارش‌های شدید را داشت.

عکس: kimkim.com

 

سفر به مالزی در ماه اوت

فصل اوج گردشگری در سواحل شرقی کشور در ماه اوت (اواسط مرداد تا اواسط شهریور) همچنان ادامه دارد. به طوری که توصیه می‌شود گردشگرانی که قصد سفر به این مناطق از مالزی را دارند، قبل از پر شدن ظرفیت‌ها هرچه سریع‌تر برای رزرو تور خود اقدام کنند. از نظر رویدادها و جشنواره‌ها روز ۳۱ام ماه اوت روز ملی یا به اصطلاح هاری مردکا (Hari Merdeka) نام دارد که روز بزرگداشت استقلال فدراسیون مالایا از حاکمیت استعماری بریتانیا در سال ۱۹۵۷ است و جشن گرفته می‌شود. با توجه به همه این صحبت‌ها ماه‌های مرداد تا خرداد را نیز می‌توان بهترین زمان سفر به مالزی دانست.

 

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

عکس: audleytravel.com

 

سفر به مالزی در ماه سپتامبر

با فرا رسیدن سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) کم کم جمعیت توریست‌ها در سواحل شرقی مالزی کاهش می‌یابند. البته در روزها اول ماه سواحل این مناطق همچنان غرق در آفتاب خواهند بود. اما با نزدیک شدن به نیمه دوم ماه دما شروع به کاهش کرده و آب دریا کم کم طوفانی می‌شود. این درحالیست که در آن سوی کشور، باران‌ها شروع به کاهش می‌کنند و روزهای آفتابی بیشتر می‌شوند. بنابراین می‌توانید در این ماه‌ها سفری به مناطق غربی کشور داشته و یا از کاهش تعداد توریست‌ها و قیمت‌ها در سواحل شرقی بهره ببرید. ناگفته نماند که تاریخ ۱۶ سپتامبر روز مالزی یا هاری مالزی (Hari Malaysia) نام دارد که یک تعطیلات ملی برای بزرگداشت تأسیس فدراسیون مالزی در سال ۱۹۶۳ است.

عکس: holidify.com

 

سفر به مالزی در ماه اکتبر

ماه اکتبر (اواسط مهر تا اواسط آبان) آغاز بارندگی در مالزی بوده و گردشگران آخرین فرصت‌ها را برای سفر به مناطقی شرقی کشور خواهند داشت. اگر به دنبال سفر در خلوت‌ترین و همچنین ارزان‌ترین روزهای سال هستید، بهترین زمان سفر به مالزی برای شما بدون شک ماه اکتبر خواهد بود.

 

مراکز خرید کوالالامپور

عکس: kimkim.com

 

سفر به مالزی در ماه نوامبر

ماه نوامبر (اواسط آبان تا اواسط آذر) به هیچ وجه برای سفر به سواحل شرقی مالزی توصیه نمی شود. در عوض زمان آن رسیده که توریست‌ها مسیر مقاصد سواحل غربی را برای سفر خود انتخاب کنند. بنابراین گردشگران شروع به هجوم به سواحل مناطق پنانگ و لنکاوی می‌کنند. از همین رو پیشنهاد می‌شود هر چه سریع‌تر در این روزها هتل و پرواز خود را به مقاصد پنانگ و لنکاوی در تور مالزی رزرو کنید.

عکس: kimkim.com

 

سفر به مالزی در ماه دسامبر

و اما دسامبر (اواسط آذر تا اواسط دی) به عنوان آخرین ماه در سال میلادی داستانی متفاوت از نوامبر نخواهد داشت. به خصوص با نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس جمعیت گردشگران در سواحل غربی بسیار بالا رفته در عوض به دلیل شرایط نامناسب هوا در سواحل شرقی عاری از جمعیت خواهند بود.

عکس: kimkim.com

 

بهترین زمان سفر به مالزی

اکنون که تا این قسمت از مقاله همراه ما بودید، نوبت آن رسیده تا بهترین زمان سفر به مالزی را معرفی کنیم. اگر بخواهیم یک جمع‌بندی کلی از مطالب فوق داشته باشیم، می‌توان گفت که مالزی کشوری ایده‌آل برای سفر در تمامی ماه‌ها و روزهای سال است. چرا که در هر زمانی منطقه‌ای خوش آب و هوا برای لذت بردن از زیبایی‌های آن وجود خواهد داشت. به عنوان مثال نیمه‌های اول سال میلادی زمان خوبی برای سفر با تور مالزی به سواحل غربی بوده و در عوض نیمه‌ دوم سال برای برنامه‌ریزی برای رفتن به سواحل شرقی کشور ایده‌آل است. پس در هر زمانی که شرایط مناسب برای سفر دارید، تور دلخواه خود را به مقصد مالزی رزرو کرده و از لحظه به لحظه سفر خود نهایت لذت را ببرید.

عکس: news.cgtn.com

 

منبع ۱

منبع ۲