۰۲۱-۴۱۵۳۵

چرا تور مالزی نوروز 1402

در میان کشورهای گردشگرپذیر در جنوب شرق آسیا، مالزی شاید یک کشور ویژه باشد. در درجه‌ی اول آن که، عمده‌ی ساکنان آن مسلمان هستند و همین امر سبب می‌شود، گستره‌ی بیشتری از مسافران ایرانی، امکان سفر به شهرهای توریستی مالزی را داشته باشند. در کنار این امر، توزیع جمعیتی این کشور، متشکل از مالایی‌ها، هندی‌ها و چینیان است و همین سبب شده تا یک منطقه‌ی چند فرهنگی، در این کشور مجتمع شود و حتی محله‌هایی برای هر کدام از این تبارها، در شهرهای مختلف وجود داشته باشد، که کمک می‌کند تا مسافران تور مالزی، امکان آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ‌های گوناگون این منطقه از جهان را داشته باشند.
تور مالزی نوروز 1402 مانند تمامی سال‌های گذشته، با استقبال مناسبی روبرو خواهد شد. فارغ از آنچه در بالا گفته شد، شهرهای گردشگری مالزی به شدت متنوع و گوناگون هستند و هر کدام زیبایی‌ها و جاذبه‌های خود را در بر دارند. اگر چه عمده‌ی مسافران، در پی خرید تور کوالالامپور هستند، اما دو جزیره‌ی بی‌نظیر و آرام در شمال مالزی و در نزدیکی کشور تایلند، می‌تواند در تور نوروزی مالزی، لذتی دوچندان را برای مسافران این کشور، به ارمغان بیاورد.

مراکز خرید کوالالامپور از جاذبه‌هایی‌ست که مسافران را ترغیب می‌کند، تا به این شهر بزرگ و مدرن سفر کنند. در کنار این، معابد هندو و بودایی، مساجد زیبا، بناهای دوره‌ی استعمار و آثار باستانی از دیگر جاذبه‌های گردشگری مالزی است، که مسافران را برای سفر با تور مالزی نوروز ۱۴۰۲ می‌تواند تشویق کند.

انواع بسته‌های تور مالزی نوروز 1402

اگر چه مالزی شهرهای فراوانی را در خود جای داده است و از شهرهای مدرن تا ساحلی را در بر گرفته است، اما متأسفانه مسافران ایرانی، بیشتر ترجیح می‌دهند، به کوالالامپور سفر کنند. اگر چه این شهر نیز دیدنی‌های زیادی در خود و اطراف‌ش جای داده است و امکانات فراوانی دارد، اما شاید بد نباشد که در جریان تور نوروز 1402 مالزی، به فکر تورهای ترکیبی مالزی باشید. از این دست تورها، می‌توان به تور کوالالامپور، پنانگ و تور کوالالامپور، لنکاوی اشاره کرد. این دو جزیره در شمال مالزی و نزدیک‌تر به تایلند قرار گرفته‌اند و سواحلی بی‌نظیر و آرام با شن‌های طلایی را در خود قرار داده‌اند. دقت کنید که برای سفر به این بخش‌های مالزی، حتماً وسایل ضروری برای سفر ساحلی را همراه خود داشته باشید، چون اگر مجبور شوید در این جزیره‌های کوچک اجناس مورد نیاز خود را خرید کنید، حتماً متضرر خواهید شد.
از آن‌جا که سنگاپور در جنوب مالزی واقع شده و همچنین سفارتی در ایران ندارد، کسانی‌که قصد حضور در سنگاپور را دارند نیز بسته‌های تور کوالالامپور، سنگاپور را خریداری می‌کنند، تا لذت حضور در این کلان‌شهر فوق مدرن جهان را تجربه کنند.

پیشنهاد ما در آژانس آویسا آن است که، برای تور مالزی نوروز 1402 یک تور ترکیبی، به‌خصوص برای یکی از مسیرهای ساحلی را انتخاب کنید. در این تورها شما ۴ شب را در کوالالامپور و ۳ شب را در پنانگ یا لنکاوی خواهید گذراند، سواحل این منطقه، بدون هیچ شکی، مخاطبان را راضی نگه خواهد داشت.

آب و هوای مالزی در نوروز 1402

یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر با تور مالزی، در عید نوروز است. باید دقت کنید که مالزی یک کشور در جنوب شرق آسیاست و ۲ فصل را در طول سال تجربه می‌کند، یکی فصل پر بارش و دیگری فصل خشک، دمای هوای تقریباً در محدوده ۲۵ تا ۳۵ درجه متغیر است، ولی در فصل پر بارش، علاوه بر باران‌های سیل‌آسا، میزان رطوبت هوا بالاست و به اصطلاح هوا شرجی‌ست.
ماه مارس و آپریل در کوالالامپور نه آن‌چنان فصلی خشک محسوب می‌شود، که در طول تور نوروزی مالزی خود، باران را نبینید، نه آن‌چنان بارشی دارد که امکان گشت و گذار را از شما بگیرد. پس اگر مسافر کوالالامپور هستید، حتماً چتر به همراه داشته باشید وگر نه ممکن است از شدت خیس شدن، امکان ادامه مسیر را نداشته باشید. جالب است که همین ماه‌ها در مسیرهای پنانگ و لنکاوی، کم‌بارش محسوب می‌شوند که برای آب‌تنی در ساحل و حمام آفتاب، بی‌نظیرترین شرایط است. فقط باید دقت کنید که توصیه‌های لازم جهت جلوگیری از سوختگی پوست در سفرهای ساحلی را، با دقت انجام دهید تا در طول سفر و پس از آن دچار مشکل نشوید.

قیمت تور مالزی نوروز 1402

از آن‌جا که قیمت پرواز برای بسته‌های مختلف تورهای مالزی نوروز ۱۴۰۲ یکسان است، تفاوت قیمت‌ها در چند عامل دیگر خلاصه می‌شوذ. تاریخ سفر، مکان اقامتی انتخابی و همچنین ترکیب شهرها، از این موارد هستند.
تورهای نوروزی به مقصد مالزی، با پروازهای خروجی از تاریخ ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۱ فروردین ادامه می‌یابد. بالاترین قیمت‌ها برای پروازهای خروجی ۲۷ اسفند تا ۴ فروردین است و ارزان‌ترین هم برای پرواز روزهای پایانی هفته‌ی دوم نوروز.

انتخاب یکی از انواع مکان‌های اقامتی، چه از نظر کیفیت و درجه و از نظر نوع، می‌تواند در قیمت بسیار مؤثر باشد. توصیه ما آن است که در مقصدهای ساحلی، نظیر لنکاوی و پنانگ، از ریزورت‌های با کیفیت بالا استفاده کنید، که خدمات بهتر و امکانات بیشتری دارند. دقت کنید که برخی هتل‌های این مسیر، کیفیتی به میزان درجه‌ی اعلامی‌شان ندارند و مسافران باید در انتخاب هتل‌ها، حتماً حداکثر دقت را به عمل بیاورند.
در باب مسیرهای تور مالزی و تأثیر آن بر قیمت هم، به صورت تقریبی و بر اساس پائین‌ترین قیمت می‌توان گفت که، تور کوالالامپور ارزان‌ترین قیمت را با رقم تقریبی ۷ میلیون تومان آغاز می‌کند. پس از آن تور کوالالامپور، پنانگ و پس از آن نیز تور کوالالامپور، لنکاوی‌ست که تقریباً با قیمت ۹ میلیون تومان آغاز می‌شود و نهایتاً گران‌ترین پکیج، تور کوالالامپور، سنگاپور است که با رقم حداقلی ۱۲ میلیون تومان عرضه شده است.

خدمات تور مالزی نوروز 1402

وقتی مسافران، یکی از بسته‌های تورهای نوروز مالزی را خریداری می‌کنند، خدمات فراوانی را عملاً خریداری کرده‌اند و دیگر در مبدأ یا مقصد، نیازی به پرداخت هزینه‌ای ندارند. از آن جمله می‌توان به بلیت رفت و برگشت به فرودگاه کوالالامپور، هتل با سرویس صبحانه (در مالزی از میان انواع خدمات هتل سرویس BB به مسافران ارائه می‌شود)، ترانسفر فرودگاهی، سیم کارت اعتباری مالزی، گشت رایگان شهری، ترانسفر بین شهری وابسته به مسیر (برای پنانگ و سنگاپور با اتوبوس‌های مدرن ۲۰ نفره و برای لنکاوی با هواپیما)، بیمه مسافرتی اشاره کرد. گشت‌های درون شهری و بیرون شهری مختلفی نیز در زمان حضور مسافران در مالزی وجود دارد که در صورت انتخاب، می‌توانند همان‌جا از تورلیدرها خریداری کرده و استفاده نمایند.

مدارک لازم برای خرید تور مالزی نوروز 1402

برای حضور به منظور گردشگری در مالزی و کمتر از ۱۴ روز، نیازی به دریافت ویزا نیست. از آن‌جا که تور مالزی نوروز نیز به صورت بسته‌ی ۷ شب و ۸ روز عرضه می‌شود، مسافران صرفاً با ارائه اسکن پاسپورت خود با ۷ ماه اعتبار از تاریخ سفر، می‌توانند نسبت به خرید تور مالزی اقدام کنند.