جاذبه‌های گردشگری هو شی مین (سایگون)

راهنمای سفر 26 فروردین ، 1403 7 دقیقه

با آن‌که ویتنام در مقایسه با بسیاری از کشورها، وسعت زیادی ندارد اما شهرهای توریستی ویتنام بسیار زیاد هستند و در هر کدام جاذبه‌های فراوانی از انواع مختلف قرار دارد. در جنوب ویتنام، شهر مشهور هو شی مین که نام قدیمی و باستانی آن سایگون بوده است قرار دارد. کلاسیک‌ترین بسته‌ی تور ویتنام شامل این شهر هم هست و از قدیم الایام تور هانوی، هو شی مین و هالونگ در بازار گردشگری وجود داشته اشت. اما با سرمایه‌گذاری این کشور بر شهرهایی مانند دانانگ در ویتنام، گزینه‌های قابل ارائه به مسافران بیشتر شده است. شهر هوشی مین ممکن است شهری پر از ترافیک و شلوغ با آب و هوایی گرم باشد. اما جاذبه‌های گردشگری و سبک معماری خاصی که در بناهای آن دیده می‌شود آن را به یکی از مقصدهای گردشگری دنیا تبدیل کرده‌ است.

رودخانه سایگون (Saigon River)

رودخانه سایگون، یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری هو شی مین است. گردشگران می‌توانند با کشتی‌ها، تاکسی‌های رودخانه‌ای و قایق‌های موتوری گشتی در این رودخانه بزنند. یکی از بهترین زمان‌ها برای دیدن این رودخانه، ساعات نزدیک به غروب خورشید است. اگر برنامه‌ی سفر شما در ویتنام شامل شهرهای جنوبی آن و از جمله سایگون نمی‌شود، امکان سوار شدن بر کشتی‌های کروز هالونگ بی را خواهید داشت، پس نگران از دست دادن این تفریح نباشید.

تونل‌های زیرزمینی کو چی (Cu Chi Tunnels)

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری هوشی مین تونل‌های زیرزمینی کو چی هستند. این تونل‌ها، یادگاری از دوران جنگ هستند. در آن زمان‌ها، از این تونل‌ها به عنوان مخفیگاه، پایگاه‌های ارتباطی، انبار مواد غذایی و تجهیزات جنگی و ... استفاده می‌کردند. ترک هو شی مین بدون دیدن این تونل‌ها، قطعا اشتباه بزرگی خواهد بود. در گشت‌های شهری تور ویتنام که توسط آژانس آویسا برگزار می‌شود، بازدید از این جاذبه‌ی گردشگری قرار داده شده است.

کن گیو (Can Gio)

یکی از زیباترین و بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری هوشی مین کن گیو است. این مکان، منطقه ساحلی دارای جنگل‌های حرا و حیوانات وحشی متنوع است. گردشگران می‌توانند یک روز آرام و دور از هر گونه استرس را در این مخفی‌گاه خنک برای استراحت و فرار از هرج و مرج شهر بگذرانند.

دهکده بین کوی (Binh Quoi Village)

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری هوشی مین که در میان بومیان این منطقه نیز، برای گذراندن آخر هفته آرام گزینه مناسبی به شمار می‌آید، دهکده بین کوی است. امروزه، دهکده سرسبز بین کوی، این امکان را برای بازدید کنندگان فراهم می‌کند تا خود را در چمن‌زارهای سبز غوطه‌ور کنند و از کلبه‌های کوچک و استخرهای ماهی و درختان نارگیل لذت ببرند.

Turtle Lake

اگر به دنبال یکی از بهترین کارهای محلی، برای گذراندن زمان خود در شب در هو شی مین هستید، رفتن به Turtle Lake را بعد از غروب آفتاب پیشنهاد می‌کنیم. در حین بازدید از این مکان، شاهد حضور صدها جوان ویتنامی، گروه‌هایی از دوستان و خانواده خواهید بود که دور هم در این مکان نشسته‌اند و گرم صحبت هستند. این مکان دارای محیطی دنج و طبیعتی زیبا است. همچنین دست‌فروش‌هایی در این اطراف مشاهده خواهید کرد که به فروش غذای خیابانی و خوشمزه ویتنامی مشغول هستند. خرید از این دست‌فروش‌ها می‌تواند تجربه جالبی برای گردشگران باشد.

خانه اپرای سایگون (Saigon Opera House)

سعی کنید در سفر خود به هو شی مین، حتما یک ساعت از زمان خود را به بازدید از خانه اپرای سایگون اختصاص دهید. این مجموعه ترکیبی از زیباترین معماری فرانسوی و اجرای موسیقی ویتنام است.

موزه هنرهای زیبا هوشی مین (Ho Chi Minh Museum of Fine Arts)

از جمله جاذبه‌های گردشگری سایگون، می‌توان به موزه هنرهای زیبا در این شهر اشاره کرد. این مکان با گردآوری آثار هنری هنرمندان معروف محلی، یکی از بهترین مجموعه‌ها را در دسترس گردشگران قرار می‌دهد. این مجموعه‌ی زیبا، ترکیبی جذاب از سبک‌های معماری فرانسوی و چینی را شامل می‌شود.

معبد کائو دای (Cao Dai Temple)

معبد کائودای، یکی از معبدهای دیدنی هو شی مین است. از جمله ویژگی‌های این معبد، می‌توان به استقبال گرم راهبه‌های این معبد از مردم، با هر دین و عقیده‌ای اشاره کرد.

چولون (Cholon)

چولون منطقه چینی‌نشین در هوشی مین است. شما می‌توانید با بازدید از این منطقه، به پیوندهای عمیق فرهنگ ویتنامی با کشور چین پی ببرید. تقریبا نیم روز از زمان خود را برای گشت و گذار در این منطقه اختصاص دهید و از Binh Tay، Tam، Thien Hau Pagoda و Quan Am Pagoda حتما دیدن کنید.

Emperor Jade Pagoda

یکی از معروف‌ترین پاگوداهای سایگون با نام Emperor Jade Pagoda در مکانی آرام قرار دارد. گردشگران می‌توانند علاوه بر بازدید از این پاگودا، از حس خوش پیاده‌روی در آن منطقه نیز لذت ببرند.

معبد هندوی ماریامان (Mariamman Hindu Temple)

در بین جاذبه‌های گردشگری هوشی مین، معبد هندو ماریامان وجود دارد که تنها معبد هندو در این شهر است. از این رو دیدن آن به همه گردشگران توصیه می‌شود.

The Venerable Thich Quang Duc Monument

بنای تاریخی Venerable Thich Quang Duc مکانی عرفانی و مقدس در خیابان‌های هو شی مین است. گردشگران می‌توانند از این مکان و مجسمه باشکوه واقع در آن، دیدن کنند. بومیان منطقه، برای گرفتن آرامش، به آن‌‌جا می‌روند.

معبد پاگودای تین هو (Thien Hau Temple)

معبد تین هو از جمله دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری سایگون است که در قرن نوزدهم ساخته شده است و به تین هاو (الهه دریا) اختصاص دارد. با قدم گذاشتن به داخل این معبد، شاهد زیبایی آن و نقاشی‌های پیچیده حکاکی شده بر روی آن خواهید شد.

کاخ گیا لانگ (Gia Long Palace)

کاخ گیالانگ که امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری هوشی مین تبدیل شده است، یکی از بناهای مهم از لحاظ تاریخی در دوران مختلف بوده است. بیشتر تصمیمات حساس در تاریخ ویتنام، در این کاخ زیبا و سفید رنگ گرفته شده است. گردشگران می‌توانند از محوطه بیرونی این ساختمان دیدن کنند.

موزه طب سنتی ویتنام (The Museum of Traditional Vietnamese Medicine)

موزه طب سنتی ویتنام، که با نام Fito museum شناخته می‌شود، نخستین موزه پزشکی سنتی ویتنام است که درهای آن، به روی بازدیدکنندگان باز است. این ساختمان دارای شش طبقه با معماری سنتی ویتنامی است. گردشگران می‌توانند در آن، مجموعه‌ای فوق‌العاده از معجون‌ها و داروهای ویتنامی را که قدمت آن به عصر سنگ باز می‌گردد را مشاهده کنند.

Bitexco Financial Tower

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری هو شی مین که این روزها زبان‌زد گردشگران شده است، برج Bitexco Financial است. این برج با معماری مدرن و منحصر به فردی که دارد، یکی از چشم‌گیرترین آسمان‌خراش‌های هو شی مین محسوب می‌شود.

موزه زنان ویتنام جنوبی (Southern Vietnam Women Museum)

همواره زنان در تاریخ کشور ویتنام، جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند. به همین دلیل، برای آشنایی بیشتر بومیان و گردشگران ویتنام با نقش زنان در تاریخ و دوران جنگ و تحولات پس از جنگ، موزه‌ای به نام موزه زنان ویتنام جنوبی در شهر هو شی مین اختصاص داده‌اند. مشابه این موزه در میان جاذبه‌های گردشگری هانوی نیز وجود دارد که در مورد نقش زنان در ویتنام ساخته شده است.

کافه-آپارتمان (Cafe-apartments)

کافه آپارتمان یکی از جالب‌ترین و متفاوت‌ترین جاذبه‌های گردشگری سایگون است که دیدن آن را به هر گردشگری می‌توان توصیه کرد. این مکان، آپارتمانی با اتاق‌های اختصاصی برای کارهای مختلفی مثل کافی شاپ، بوتیک‌های لباس و مکان‌های تتو و ... هستند. این بناها از سمت خیابان نیز به دلیل داشتن تابلوهای متنوع و رنگارنگ، جلب توجه می‌کنند.

موزه سه بعدی آرتینوس (Artinus 3D Museum)

موزه سه بعدی آرتینوس، یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سایگون محسوب می‌شوند. گردشگران با هر گروه سنی، می‌توانند از این مکان دیدن کنند و لحظات شادی را برای خود و خانواده رقم بزنند. این مجموعه، شامل نقاشی‌های ۳ بعدی بسیار زیبایی هستند.

 

مسجد جامع سایگون (Saigon Central Mosque)

اگر مایل به دیدن مکانی برای عبادت مسلمانان در ویتنام هستید، حتما از مسجد جامع سایگون دیدن کنید. این بنای سبز رنگ، توسط مسلمانان هند در سال 1935 ساخته شده است.

موزه بازمانده وقایع جنگی (War Remnants Museum)

قطعا یادآوری خاطرات جنگی، جذابیت خاصی ندارد. ولی اگر به تاریخ ویتنام و تجهیزات جنگی آن دوران علاقه‌مند هستید، این موزه می‌تواند برای‌تان جذاب باشد. موزه جنگ باقیمانده در سایگون، قطعا جذابیتی برای بازدید ندارد. اما مکانی برای یادآوری تأثیرات وحشتناک ناشی از جنگ است.

باغ گیاه شناسی و باغ وحش سایگون (Saigon Zoo and Botanical Gardens)

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری هو شی مین، باغ گیاه شناسی و باغ‌ وحش سایگون است که هر دو در یک پارک مشترک قرار دارند. گردشگران می‌توانند با خرید یک بلیط ورودی از هر دو مکان دیدن کنند. باغ وحش سایگون، در سال‌های اخیر به دلیل عدم رسیدگی به حیوانات، مورد انتقاد بسیاری از افراد و بازدیدکنندگان قرار گرفته است. امروزه مسئولین در تلاش‌ هستند تا وضعیت حیوانات این مکان را بهبود بخشند. اما باغ گیاه شناسی سایگون، سرشار از پوشش گیاهی طبیعی متنوع و گسترده‌ای است. این مکان، محیطی ایده‌آل برای لذت بردن از طبیعت سرسبز و آرامش‌بخش می‌باشد. بازدیدکنندگان می‌توانند روز خوبی را در کنار خانواده، با رفتن به باغ گیاه شناسی داشته باشند. علاوه بر آن، رستوران‌ها و کافه‌های این منطقه آماده ارائه خدمات به بازدیدکنندگان هستند.

Phu My Hung & Starlight Bridge

یکی از جاذبه‌های گردشگری سایگون، بازدید از منطقه Phu My Hung و پیاده‌روی بر روی Starlight Bridge است. مخصوصا شب‌ها با نور پردازی‌های زیبایی که در این مکان انجام می‌شود، می‌توانید شاهد منطره زیبای باشید. عکاسی و پیاده‌روی در این مکان، یکی از فعالیت‌های محبوب گردشگران و بومیان منطقه است. اطراف این منطقه رستوران‌ها و کافه‌های خوبی برای نشستن و غذا خوردن وجود دارد.

منبع ۱
منبع ۲

مشاوره رایگان