کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام

راهنمای سفر 28 فروردین ، 1403 4 دقیقه

هالونگ بی یا خلیج هالونگ، یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری ویتنام است. به طور تقریبی می‌توان گفت، سالانه حدود ۱۰ میلیون گردشگر برای دیدن این خلیج بی‌نظیر، برنامه‌ی سفر به ویتنام را می‌چینند. خلیج هالونگ با منظره‌های مسحورکننده، ناشی از جزایر جنگلی، که در میان آب‌های عمیق زمردی دیده می‌شوند، دل هر گردشگری را عاشق خود می‌کند. با زیاد شدن تعداد مسافران این منطقه، کشتی‌های کروز برای جلب رضایت بیشتر، وارد آب‌های خلیج هالونگ شده‌اند. به همین دلیل برای آشنایی با کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام، سعی کرده‌ایم مطالب جامع و کاملی را گرد هم بیاوریم. اگر شما نیز، جزء دسته‌ای از افراد هستید که برنامه سفر با تور ویتنام و دیدن خلیج هالونگ را چیده‌اید، خواندن این مطالب را از دست ندهید.

انواع کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام

با زیاد شدن تعداد گردشگران خلیج هالونگ بی ویتنام، امکانات و تفریحاتی که برای مسافران عرضه می‌شود نیز، بیشتر شده است. یکی از محبوب‌ترین تفریحات آبی، کشتی‌های کروز هستند. این کشتی‌ها با توجه به بودجه و انتظاراتی که مسافران دارند، دسته‌بندی شده‌اند. برای اینکه بتوانید کشتی کروز مناسب با خودتان را در سفر به خلیج هالونگ پیدا کنید، بهتر است در مرحله اول با انواع این کشتی‌ها آشنا شوید.

کشتی‌های کروز لوکس (Luxury cruises)

کشتی‌های کروز لوکس، با شکوه‌ترین کشتی‌های خلیج هالونگ محسوب می‌شوند. این کشتی‌ها، در واقع هتل‌های مجلل روی آب هستند. گردشگرانی که این کشتی را انتخاب می‌کنند، در اصل هزینه‌ امکانات یک هتل پنج ستاره را پرداخت خواهند کرد. با انتخاب کشتی‌های کروز لوکس خلیج هالونگ، در واقع، اولین قدم را، برای داشتن یک سفر فوق‌العاده لوکس، برمی‌دارید. هزینه تقریبی این کشتی‌ها، به ازای هر یک نفر، در حدود ۳۵۰-۳۰۰ دلار است.

اگر فکر می‌کنید که می‌توانید از پس هزینه کشتی‌های کروز لوکس برآیید، بدون درنگ آن را رزرو کنید. چرا که شما با یک کشتی بسیار مدرن و لاکچری، بر روی آب‌های خلیج هالونگ قرار خواهید گرفت. همچنین در طول سفر خود، می‌توانید از وعده‌های غذایی متنوع و با کیفیت، بهره‌مند شوید. همچنین در این کشتی‌ها، انواع نوشیدنی‌های خنک، سرو می‌شوند. از دیگر امکانات رفاهی، می‌توان به استخر آب گرم و سالن ورزشی مجهز اشاره کرد.

کشتی‌های کروز اقتصادی (Budget and midrange cruises)

اگر دوست دارید تا تجربه سفر با کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام را داشته باشید، ولی نگران هزینه‌های آن هستید، کشتی‌های کروز اقتصادی، بهترین گزینه برای شما خواهند بود. این کشتی‌ها در کنار داشتن امکانات رفاهی مناسب، به نسبت کشتی‌های کروز لوکس، ارزان‌تر هستند. قیمت‌های سفر روزانه با کشتی‌های کروز اقتصادی، برای هر نفر تقریبا از ۶۰ دلار آغاز می‌شود. اگر سفر دریایی شبانه را انتخاب کنید، باید هزینه‌ای در حدود ۱۱۰ دلار تا ۱۳۰ دلار آمریکا را پرداخت کنید.

اگر در انتخاب کشتی‌های کروز اقتصادی در خلیج هالونگ دچار تردید هستید، کاملا در اشتباه‌اید. چرا که امروزه با زیاد شدن تعداد گردشگران، بازار رقابت بین شرکت‌های توریستی نیز بسیار داغ شده است. از این رو برای جلب توجه و رضایت توریست‌ها، امکانات رفاهی خوبی در این کشتی‌های کروز ارائه می‌شود. فقط دقت کنید که تنوع این کشتی‌ها بسیار زیاد است، پس حواس خود را جمع کنید، تا مناسب‌ترین کشتی کروز را در طول سفر خود انتخاب کنید.

کشتی‌های کروز روزانه (Day cruises)

یکی از انواع دیگری که در خلیج هالونگ به مسافران عرضه می‌شود، کشتی‌های کروز روزانه است. این کشتی‌ها برای افرادی که محدودیت زمانی دارند، بسیار مناسب هستند. همچنین از مزیت‌های این کشتی‌های کروز این است که دیگر نیازی نیست، هزینه بیشتری بپردازید. در این سفر متناسب با ساعت‌هایی که قرار است در کشتی کروز باشید و از امکانات آن بهره‌مند شوید، هزینه‌ای پرداخت خواهید کرد. هزینه تقریبی کشتی‌های کروز روزانه، به ازای هر چهار ساعت ۵۰ دلار است. نکته منفی که این نوع از کشتی‌های کروز می‌توانند داشته باشند، شلوغ و پر سر و صدا بودن آن‌ها است.

نکات مربوط به رزرو کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام

برای اینکه در رزرو کشتی‌های کروز خلیج هالونگ، به مشکل بر نخورید و سفری بدون استرس و دغدغه داشته باشید، بهتر است به چند نکته زیر توجه کنید.

  • توجه داشته باشید که هر کشتی کروزی که انتخاب می‌کنید، با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهد، قیمت متفاوتی دارد. از این رو خوب دقت کنید که انتظاراتی که از یک کشتی کروز دارید چیست و متناسب با آن، بلیط خود را خریداری کنید.
  • متناسب با برنامه‌ای که برای سفر دارید بلیط تهیه کنید. زیرا مدت زمانی را که قرار است در کشتی باشید، اهمیت زیادی دارد. مخصوصا اگر این برنامه را به روز آخر سفر خود موکول کنید، کوچک‌ترین بی‌دقتی در برنامه، می‌تواند شما را از پرواز جا بگذارد.
  • هر یک از این کشتی‌های کروز، مقصد خاص خود را دارند. پس در حین رزرو بلیط به مقصد کشتی دقت کنید.
  • امکانات رفاهی که کشتی‌های کروز ارائه می‌دهند از قبل تعیین شده‌اند. بهتر است حین رزرو بلیط در مورد این امکانات اطلاعاتی داشته باشید.
  • مثل هر جای دیگری، در این مکان نیز امکان کلاه‌برداری وجود دارد. از آن‌جایی که مسافر هستید، نکات امنیتی را بیشتر رعایت کنید و بلیط خود را از مکان‌های معتبری تهیه کنید.

بهترین زمان سفر با کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام

یکی از بهترین زمان‌های بازدید از خلیج هالونگ بی ویتنام، ماه نوامبر است. در این ماه ،آسمان بسیار زیباتر دیده می‌شود. همچنین هوا بسیار معتدل و دلنشین‌تر خواهد بود. آب دریا در ماه نوامبر، به نسبت ماه‌های دیگر، زلال‌تر و آرام‌تر است. همین باعث می‌شود که سفر با کشتی کروز، دلنشین‌تر باشد. نامناسب‌ترین زمان سفر با کشتی‌های کروز هالونگ بی ویتنام، از ماه می تا سپتامبر است. زیرا در این ماه‌ها، احتمال طوفان‌های گرمسیری بالا است و می‌تواند سفر با کشتی کروز را برای مسافران خطرناک کند.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید، تحت هیچ شرایطی دیدن هالونگ بی را از دست ندهید، به هر شهری که برنامه‌ی سفر دارید می‌بایست این بخش از ویتنام را در برنامه‌ریزی بگنجانید. برای آشنایی بیشتر می‌توانید مقاله‌ی قبلی ما را مطالعه کنید و با شهرهای توریستی ویتنام آشنایی کامل به دست آورید و سپس برنامه‌ی سفر خود به کشور بی‌نظیر ویتنام را بریزید.

منبع

مشاوره رایگان