معرفی Ninh Binh در ویتنام

راهنمای سفر 24 بهمن ، 1400 4 دقیقه

در میان مقاصد توریستی جنوب شرق آسیا، ویتنام یکی از بهترین‌هاست. با توجه به وسعت این کشور و به خصوص امتداد شمالی جنوبی آن، امکان گشت و گذار در تمامی این کشور وجود ندارد و باید از میان شهرهای توریستی آن، بهترین مواردی که به سلیقه‌ی هر یک از مسافران نزدیک‌تر است باید برگزیده شود و در برنامه‌ی سفر گنجانده شود. علاوه بر شهرهای اصلی گردشگری و توریستی ویتنام که قبلا هر کدام را جداگانه معرفی کرده‌ایم، یکی از مناطق توریستی و دیدنی کشور ویتنام Ninh Binh است. این مکان زیبا و منحصر به فرد در گذشته‌های دور، به عنوان پایتخت ویتنام شناخته می‌شد، از این رو به دلیل پیشینه تاریخی که دارد همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. البته در این میان نمی‌توان سهم جاذبه‌های طبیعی زیبا و چشم‌اندازهای خاص و دیدنی آن را نادیده گرفت. مسافران می‌توانند با انتخاب تور Ninh Binh با اکثر سنت‌ها و فرهنگ‌های مردم ویتنام آشنا شوند. زیرا این شهر با نام ویتنام مینیاتوری نیز شناخته می‌شود.

 

موقعیت جغرافیایی Ninh Binh

Ninh Binh استانی به مساحت ۱۴۰۰ کیلومتر مربع و یکی از توریستی‌ترین شهرهای ویتنام به شمار می‌رود که دارای ۶ منطقه جداگانه است. از جمله این مناطق می‌توان شهر تام دیپ، منطقه گیا وین، منطقه هو لو، منطقه کیم پسر، منطقه نوو کوان، منطقه ین خان، منطقه ین مو را نام برد. علاوه بر آن، این استان از سمت شمال غربی با دلتای رودخانه سرخ، از سمت شمالی با هوآ بنه و نامین دین، از سمت شرق با تان هو و از سمت غرب با خلیج تونکین هم مرز است. این نقطه از کشور ویتنام، با پایتخت کنونی آن شهر هانوی حدود ۹۳ کیلومتر فاصله دارد.
گردشگران تور ویتنام که به بازدید Ninh Binh می‌روند می‌توانند سه نوع منطقه را از نظر جغرافیایی مشاهده کنند:

 • منطقه کوهستانی در شمال غربی شامل منطقه Nho Quan ،Gia Vienna  Hoa Lu و Tam Diep
 • منطقه ساحلی در جنوب شرقی منطقه کیم سان و ولسوالی ین خان
 • منطقه دریایی با ساحلی به طول ۱۸ کیلومتر که توسط یونسکو به عنوان منابع جهانی کره‌ زمین ثبت شده است.

شرایط آب و هوایی Ninh Binh

از نظر شرایط آب و هوایی، می‌توان گفت که Ninh Binh در منطقه‌ای نیمه گرمسیری واقع شده است. به این معنا که دارای تابستان‌های گرم و مرطوبی است. در ماه‌های مه تا سپتامبر، می‌توان شاهد فصل تابستان بود. توصیه ما آن است که اگر این بازه را برای سفر خود در نظر گرفته‌اید حتما نکات جلوگیری از سوختگی پوست را در نظر بگیرید و به آن عمل کنید. از طرفی دیگر، زمستان‌هایی سرد و خشک دارد. فصل زمستان نیز از ماه نوامبر تا مارس است. در ماه‌های آوریل و اکتبر، هوا حالتی نسبتاً بهاری و پاییزی را تجربه می‌کند. در حالت کلی، متوسط دما در طول سال حدود ۲۳.۵ درجه سانتی گراد است.

تاریخچه Ninh Binh

شهر Ninh Binh در گذشته با نام ون سانگ شناخته می‌شد که روستای دانانگ بخشی از این شهر به حساب می‌آمد. براساس اسناد تاریخی، سلسله نگوین اولین قومیت‌هایی بودند که در ایجاد این مکان سهم داشتند. بعدها در دوره استعمار فرانسه، فرانسویان این مکان را به یک کلان‌شهر نسبتا شلوغ تبدیل کردند و آن را به عنوان یک استان به رسمیت شناختند. بر این اساس، بسیاری از محله‌های موجود در این استان با نام‌های خیابان Pesit، خیابان Cha Sau، خیابان Cau Lim، خیابان Gia Nua و بسیاری از خانه‌های دو طبقه در همین دوران ساخته شده‌اند. بعدها با اتمام دوران استعمار، این شهر به کلی بازسازی شد. اکنون Ninh Binh منطقه‌ای جوان با مناظر شهری است که ظاهر کلان‌شهرهای مدرن را به خود گرفته است.

آداب و رسوم مردمان Ninh Binh

موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی Ninh Binh تاثیرات بسیار زیادی در آداب و رسوم مردمان آن داشته است. به این صورت که اکثر بومیان به شغل ماهیگیری و فعالیت‌های سنتی مشغول هستند. مردمان این استان دارای اخلاق بسیار ملایم و مهربانی هستند. گردشگران می‌توانند از مهمان‌نوازی این افراد بسیار لذت ببرند. آن‌ها به صورت کاملا صمیمی و خونگرم از مسافران پذیرایی می‌کنند. اکثر ساکنان Ninh Binh دارای دین بودیسم و کاتولیک هستند. البته در این میان نیز بخش اعظم آن‌ها بودیست هستند. کاتولیک‌ها تنها ۱۵٪ از افراد این استان را شامل می‌شوند. به واسطه‌ی همین ترکیب جمعیتی شما در بازدید از این شهر انواع معابد بودایی را مشاهده خواهید کرد.

جمعیت Ninh Binh

استان Ninh Binh دارای جمعیتی در حدود ۸۹۸،۴۵۹ نفر می‌باشد. البته این سرشماری در سال ۲۰۰۹ میلادی انجام شده است. طبق محاسبات تراکم جمعیت حدود ۶۴۲ نفر در هر کیلومتر مربع است. جمعیت‌های این استان را قوم‌های مختلفی تشکیل داده است. از جمله این اقوام می‌توان به قوم‌های کین و موئونگ اشاره کرد که اکثریت جمعیت را شامل می‌شوند. به غیر از این دو می‌توان قوم‌هایی را از نژادهای تای، نونگ، تایلندی، هو، هونگ، دائو و ... را نام برد. عموما این گروه‌های قومی در مناطق پراکنده در استان Ninh Binh زندگی می‌کنند. ویتنامی زبان رسمی این استان است.

اقتصاد و منبع درآمد Ninh Binh

Ninh Binh یکی از مناطق مهم اقتصادی در ویتنام محسوب می‌شود. این منطقه از مبادلات اقتصادی و فرهنگی که از مسیر رودخانه انجام می‌شود درآمد زیادی دارد. علاوه بر آن به دلیل جاذبه‌های گردشگری Ninh Binh قدرت برجسته اقتصاد از نظر گردشگری به حساب می‌آید. به غیر از این موارد می‌توان صنعت ساخت و ساز، کشاورزی، جنگل‌داری و شیلات را نام برد که تاثیر زیادی در اقتصاد آن دارند. طبق آخرین آمارهای به دست آمده اقتصاد این منطقه روز به روز در حال پیشرفت و رشد است.

جاذبه‌های گردشگری Ninh Binh

وجود جاذبه‌های گردشگری Ninh Binh باعث شده است تا سالانه توریست‌های زیادی از جاهای مختلف دنیا این استان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. این مکان‌ها شامل بناهای تاریخی بسیاری از جمله کاخ‌ها، معابد، مقبره‌ها و ... است. از جمله معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن عبارتند از:

 • پاگودای بایی داین (Bai Dinh Pagoda)
 • Trang An Scenic Landscape Complex
 • ساحل تام کوک (Tam Coc)
 • پارک ملی کوک فونگ (Cuc Phuong National Park)
 • کلیسای جامع فات دیم (Phat Diem Cathedral)
 • Van Long Nature Reserve
 • آب‌های گرم Kenh Ga (Kenh Ga hotwater)
 • غارVan Trinh (Van Trinh Cave)
 • Kem Trong

فستیوال‌هایNinh Binh

Ninh Binh سالانه میزبان فستیوال‌ها و جشنواره‌های فرهنگی بسیار زیاد بی نظیر است. براساس آمارهای اخیر در حال حاضر ۴۴۳ جشنواره سنتی در آن برگزار می‌شود. تقریبا اکثر این فستیوال‌ها در فصل بهار برگزار می‌شوند. در میان جشنواره‌های باستانی و سنتی جشن‌هایی نیز به تجلیل از افراد مشهور در این استان اجرا می‌شوند. از جمله برخی از جشنواره‌های معروف عبارتند از:

 • جشنواره پایتخت باستانی هوآ لو (Hoa Lu ancient capital festival)
 • جشنواره Bai Dinh Pagoda
 • جشنواره معبد Nguyen Cong Tru
 • جشنواره معبد Thai Vi
 • جشنواره Yen Cu
 • جشنواره روستای Tap Minh
 • جشنواره غار Hao Lu
 • جشنواره معبد سنت نگوین (Saint Nguyen Temple festival)
 • جشنواره معبد Tran

منبع

مقالات پربازدید