۰۲۱-۴۱۵۳۵

لباس مناسب برای سفر با هواپیما

لباس مناسب برای سفر با هواپیما

شاید بسیاری بدانند که وسایل ضروری در سفر چه مواردی است و در چمدان یا کیف دستی خود آن‌ها را قرار داده باشند اما وقتی خود را برای یک تور مسافرتی که به صورت هوایی انجام می‌شود آماده می‌کنید، پوشیدن لباس مناسب در طول پرواز با انواع هواپیماهای مسافرتی موضوع بسیار مهمی است. چرا که با انتخاب لباس مناسب، سفر راحتی خواهید داشت و در غیر این‌صورت ممکن است شروع سفر شما، با رنج و عذاب همراه باشد. این مسئله به خصوص در مورد سفرهای طولانی که طول پروازهای بلندی دارند بسیار مهم‌تر و حیاتی‌تر است. به عنوان مثال برای سفر با تور بالی که چیزی حدود ۱۰ ساعت در هواپیما به سر خواهید برد، تحمل لباس یا کفش نامناسب می‌توان موجب آزار شما باشد پس حتما در زمان انتخاب باید دقت کافی را به این امر داشته باشید. از این رو، این بار قصد داریم توصیه‌های لازم را برای مسافرانی که قصد انجام سفری هوایی دارند عنوان کنیم. با مطالعه پیشنهادات آورده شده در این مقاله، می‌توانید سفری راحت و بدون اذیت را برای خود رقم بزنید. با ما باشید تا لیست لباس‌های مناسب برای سفر هوایی را بررسی کنیم.

  

به همراه داشتن یک رو لباسی پاییزی

از آن‌جایی که معمولا سفرهای هوایی -به خصوص سفر با تور خارجی- با تغییرات اقلیمی همراه هستند، بهتر است تا یک لباس پاییزی به همراه داشته باشید. این لباس می‌تواند چیزی مثل شال، روانداز، ژاکت، جلیقه و یا یک کاپشن‌ سبک باشد. سعی کنید این لباس‌ها بافتی ظریف داشته باشد تا در صورت عدم نیاز به آن جای زیادی را اشغال نکند.

پوشیدن لباس‌هایی با پارچه‌های نخی و راحت

با پوشیدن لباس‌هایی با پارچه‌های نخی و راحت، سفری بدون اذیت خواهید داشت. چرا که این نوع پارچه‌ها، به شما کمک خواهند کرد تا در صورت عرق کردن زیاد، اذیت نشوید. البته لباس‌های پلاستیکی خودشان می‌توانند باعث تعریق و اذیت شوند. علاوه بر آن، این لباس‌ها همیشه احساس تازگی و راحتی به شما می‌دهد. همچنین از ایجاد بوی بد عرق، در سفرهای طولانی مدت نیز جلوگیری خواهند کرد.

انتخاب کفشی راحت و اسپورت

بهتر است برای سفر هوایی کفش‌های راحت و تخت را انتخاب کنید. به خصوص برای زنان، پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند در طول سفر، اصلا توصیه نمی‌شود. کتانی و کفش‌های اسپورت بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه برای پوشیدن در هواپیما هستند.

پوشیدن جوراب‌های بلند و تنگ

اگر قرار است سفر هوایی طولانی مدتی داشته باشید، بهتر است یک جوراب تنگ و بلندی را در زیر لباس خود انتخاب کنید. به خصوص پوشیدن چنین جوراب‌هایی، برای زنان باردار در طول سفر توصیه می‌شود. چرا که این جوراب‌ها، با ایجاد فشار در پا باعث گردش خون می‌شوند. در نتیجه از تورم پاها جلوگیری می‌شود.

پوشیدن لباس‌هایی با جیب‌های زیاد

پوشیدن لباس‌هایی با جیب‌های زیاد، یکی از کارآمدترین نوع پوشش در سفرهای هوایی است. چرا که با انتخاب این نوع لباس‌ها، می‌توانید وسایل بسیار زیادی را در طول سفر با خود به همراه داشته باشید و این وسیله‌ها، هر لحظه که به آن احتیاج دارید، به آسانی و سریعا در اختیار شما قرار بگیرند. برای در امان ماندن از شیوه‌های کلاهبرداری در سفر، این جیب‌‌ها مکان بسیار مناسبی برای گذاشتن پاسپورت، تلفن همراه و وسیله‌هایی از این قبیل هستند.

پوشیدن لباس‌های گشاد به جای لباس‌های تنگ

پوشیدن لباس‌های گشاد، همیشه در هر مکانی، لباس راحتی محسوب می‌شوند. علاوه بر راحت بودن، پوشیدن لباس‌های تنگ به صورت طولانی مدت از لحاظ سلامتی نیز توصیه نمی‌شوند. از این رو اگر قرار است به صورت طولانی مدت در هواپیما باشید تا به مقصد گردشگری خود برسید، توصیه می‌کنیم تا لباس‌های گشاد را به لباس‌های تنگ ترجیح دهید.

استفاده از شال یا روسری به عنوان آکسسوری

شال یا روسری، گزینه بسیار خوبی برای تزیین و مدرن‌تر کردن لباس‌های شما در طول سفر با هواپیما است. این گزینه علاوه بر این‌که پوشش شما را شیک نشان می‌دهد، می‌تواند به عنوان پتو نیز در طول سفر مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین شال، وسیله‌ای است که هیچ‌گونه جایی را اشغال نخواهد کرد و فقط کافی است آن را به دور گردن خود بپیچید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

به همراه داشتن کیف شخصی

سعی کنید قبل از سفر، یک کیف شخصی کوچک ولی جا دار را انتخاب کنید. برای داشتن امنیت در سفر بهترین گزینه برای انتخاب کیف، مدلی است که بتوانید به دور کمر خود ببندید و یا از دوش خود آویزان کنید. مسافران سفر هوایی، می‌توانند وسیله‌هایی را که احتمال می‌دهند قرار است در طول سفر به آن احتیاج داشته باشند را در آن جاسازی کنند. از جمله وسیله‌هایی که می‌توان درون کیف شخصی قرار داد عبارتند از: وسیله‌های مورد نیاز آرایشی و بهداشتی، پول، پاسپورت، بلیط هواپیما، تلفن همراه و ...

کوله پشتی

از بایدهای هر سفری برای گردشگران، کوله پشتی است. این وسیله به خصوص در سفرهای هوایی می‌توانند بسیار کارآمد باشند. به این صورت که در حین عبور از گیت‌های فرودگاهی، می‌توانید آن را از پشت خود آویزان کنید و با دستی خالی به سایر کارهای خود بپردازید. شما می‌توانید از کوله پشتی برای حمل لپ تاپ یا بارهای اضافی خود استفاده کنید و آن را با خود به درون کابین هواپیما ببرید. علاوه بر تمامی این موارد، جیب‌ها و زیپ‌های این وسیله، گزینه مناسبی برای قرار دادن وسیله‌های کوچکی است که دوست دارید همیشه در طول سفر در دسترس شما باشند.

منبع