معرفی جاذبه‌‌های گردشگری هانوی - بخش دوم

راهنمای سفر 29 دی ، 1398 7 دقیقه

در میان شهرهای توریستی ویتنام، هانوی یک شهر ویژه محسوب می‌شود که علاوه بر داشتن تعداد زیادی جاذبه‌ی گردشگری، به شهرهای گردشگری دیگری نظیر هالونگ بی و هوی آن چندان دور نیست. یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های طبیعی/تاریخی ویتنام با نام نین بینه نیز در نزدیکی هانوی قرار گرفته است و همین سبب شده تا سالانه توریست‌های زیادی به این شهر سفر کنند. در بخش قبلی جاذبه‌های گردشگری هانوی را برای شما برشمردیم، اما تعداد زیاد آن‌ها سبب شد تا نیاز باید بخش دیگری از آن‌ها را نیز در این جا معرفی کنیم تا مسافران تور ویتنام امکان استفاده از آنرا در سفر خود داشته باشند.

پاگودا پرفیوم (Perfume Pagoda)

بله تعجب نکنید، پاگودا پرفیوم یا عطر، نام یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی است. این مکان، از جمله معبدهای مهم و مورد احترام در هانوی است. از لحاظ مکانی، در تپه‌های Hung Tich که خارج از شهر قرار دارد، واقع شده است و یک مکان مقدس محسوب می‌شود. این معبد شدیدا در بین بومیان مورد احترام است و جشنواره پاگودا پرفیوم که یکی از آیین‌های مهم ویتنامی‌ها است، در آن برگزار می‌شود.

پاگودای تک ستونی (One Pillar Pagoda)

یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی، که نماد زیبایی این شهر محسوب می‌شود، پاگودای تک ستونی است. این بنا با شکلی زیبا و به شکل شکوفه نیلوفر آبی، ساخته شده و نماد روشنگری دین بودایی است. حرم داخل پاگودا، به خدای بودایی ویتنامی، اختصاص یافته است. همچنین گفته می‌شود این معبد، در حدود سال 1050 در دوران سلطنت لی، ساخته شده است و نعمت باروری و سلامتی را به همراه دارد.

معبد کوان تان (Quan Thanh Temple)

معبد کوان تان که یک معبد تائوئیستی، است در فاصله ۲ کیلومتری از مرکز شهر هانوی ساخته شده است و از مهمترین معابد ویتنام به حساب می‌آید. در اصل، هدف از ساخت این معبد، احترام به خدای شمال "Tran Vo" بود. در این معبد، مجسمه‌هایی از لاک پشت و مار جلب توجه می‌کنند، که به عنوان نماد حفاظت و ثروت قرار داده شده‌اند.

کاخ ریاست جمهوری (Presidential Palace)

کاخ ریاست جمهوری هانوی، در سال 1900 بنا شد. در ابتدا قرار بود این مکان، اقامتگاه رسمی هو شی مین باشد، ولی امروزه کاخ ریاست جمهوری، بیشتر برای اجتماعات سیاسی استفاده می‌شود. متاسفانه در حال حاضر، گردشگران مجاز به ورود به فضای داخلی ساختمان، نیستند و فقط می‌توانند از نمای بیرونی آن دیدن کنند. این کاخ به سبک معماری فرانسه ساخته شده و توسط باغ‌های گیاه‌شناسی سرسبز، احاطه شده است.

موزه هنرهای زیبای ویتنام (Vietnam Fine Arts Museum)

موزه هنرهای زیبای ویتنام، در مرکز شهر هانوی قرار دارد و تصویری از کشور گرفتار در جنگ را، به نمایش می‌گذارد. گردشگرانی که قصد بازدید از این موزه را دارند، می‌توانند در آن، نگاهی اجمالی به میراث و فرهنگ ویتنامی‌ها داشته باشند.

پل لانگ بین (Long Bien Bridge)

پل لانگ بین که یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی است، نمادی از شجاعت و استقامت ویتنامی‌ها است و در کنار رودخانه سرخ قرار دارد. این پل در روزهای جنگ ایالات متحده و ویتنام، تنها پیوند بین بندر هایپونگ و هانوی بود و به همین دلیل، بارها مورد حمله ارتش آمریکا قرار گرفت. امروزه این پل بازسازی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد و به یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی تبدیل شده است.

خانه باستانی (Ancient House)

خانه باستانی، در فاصله دو کیلومتری از مرکز شهر هانوی و در بافت سنتی واقع شده است. این بنا، با عنوان میراث خانه (Heritage House) نیز معروف است. هدف از این بنا، به نمایش گذاشتن سبک زندگی سنتی ویتنامی‌ها است. علاقه‌مندان به تاریخ و معماری‌های قدیمی، حتما باید از این بنا دیدن کنند. خانه باستانی، شامل یک اتاق نشیمن، اتاق خواب، حمام، آشپزخانه، بالکن و حیاط است. امروزه در محوطه این مکان، بازراچه‌هایی برای خرید سوغاتی قرار داده شده است.

موزه ملی تاریخ ویتنام (National Museum of Vietnamese History)

موزه ملی تاریخ ویتنام، با به نمایش گذاشتن آثار باستانی از حدود 400000 سال پیش، تا زمان تأسیس جمهوری دموکراتیک ویتنام، توانسته است نام خود را در لیست جاذبه‌های گردشگری ویتنام بگنجاند. تا قبل از اینکه درهای این موزه به روی گردشگران باز شود، به عنوان پژوهشگاه باستان شناسی دانشکده مطالعات فرانسه، مورد استفاده قرار می‌گرفت.

موزه زنان ویتنامی (Vietnamese Women's Museum)

موزه زنان ویتنامی، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی، توسط اتحادیه زنان ویتنام اداره می‌شود. هدف از ساخت این موزه، ادای احترام به زنان در سراسر ویتنام بوده است.

دیوار سرامیکی هانوی (Hanoi Ceramic Mosaic Mural)

دیواری سرامیکی هانوی، بزرگترین دیواری است که توسط تکه‌های سرامیکی نقاشی شده است. این دیوار ۶٫۵ کیلومتر امتداد دارد. شما می‌توانید در مقابل این دیوار بایستید و عکس‌های جالبی از خود ثبت کنید.

پاگودا کوک ترن (Tran Quoc Pagoda)

پاگودا کوک ترن از قدیمی‌ترین بناهایی است که در شهر هانوی قرار دارد. این بنا در قرن ششم میلادی، در زمان سلطنت Ly Nam De Dynasty ساخته شده است. گردشگرانی که قصد بازدید از این منطقه را دارند، می‌توانند از معبد اصلی، به ارتفاع ۱۵ متر، موزه، مجسمه‌های حک شده و فضای سرسبزی که کل منطقه را احاطه کرده است، دیدن کنند.

خانه هو شی مین (Ho Chi Minh's Stilt House)

در سفر به شهر هانوی، بازدید از خانه هو شی مین، امری ضروری است. خانه هو شی مین که امروزه، به یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی تبدیل شده، در فاصله یک کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است. زندگی فروتنانه، یکی از مهمترین مشخصه‌های چهره سیاسی و تاریخ ویتنامی بود. شما می‌توانید در بازدید از خانه رئیس جمهور هو شی مین، به کلی متوجه سبک زندگی او باشید. این خانه توسط یک حوضچه کپور احاطه شده است و هنوز هم شامل ماشین تحریر و صندلی شخصی وی است.

دهکده ابریشم ون فوچ (Van Phuc Silk Village)

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری هانوی، دهکده ابریشم ون فوچ است. این مکان برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی ابریشم، در مارسی فرانسه و در سال 1930 به جهانیان معرفی شد. این دهکده سنتی ویتنامی، به دلیل کیفیت ابریشم و طبیعت صاف و سبک نساجی که دارد، در بازارهای بین‌المللی شهرت فراوانی یافته است.

بازار گل گوآنگ با (Quang Ba Flower Market)

قطعا یکی از شادترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری هانوی، بازار گل گوآنگ با است. این محل یک بازار عمده فروشی گل، در هانوی است. هر شب، کامیون‌های بزرگی از گل‌های رنگارنگ، مانند گل آفتابگردان، گل رز، لاله‌ها، ارکیده‌ها و ... به بازار آورده می‌شود. این بازار برای عاشقان گل و علاقه‌مندان به عکاسی، مکان مناسبی است.

برج Thap Rua

برج Thap Rua یا به عبارتی دیگر برج لاک پشت، یکی از نمادین‌ترین جاذبه‌های گردشگری هانوی است. این برج برای بزرگداشت لو لوی ساخته شده است. این بنا از لحاظ مکانی، بر روی یک قطعه زمین کوچک، در دریاچه هوان کیام، قرار گرفته است که دسترسی عموم به داخل آن را دشوار کرده است. گردشگران غالبا از نمای بیرونی برج دیدن می‌کنند.

معبد فو تای هو (Phu Tay Ho)

معبد فو تای هو، معبدی است که به مادران الهه‌ها اختصاص داده شده است. این معبد دارای معماری‌های درخشان و بسیاری از اشیاء عبادی مانند محراب، تندیس‌ها، زنگ‌های برنز، سایبان‌ها و صندلی سلطنتی است، که همگی با نهایت زیبایی تزئین شده‌اند. معبد در پانزدهمین روز از هر ماه قمری، میزبان جشنی در هانوی است. گردشگران غالباً برای دعا و لذت بردن از مناظر بی‌نظیر دریاچه غرب، به این مکان می‌آیند.

معبد کوان سو پاگودا (Quan Su Pagoda)

معبد کوان سو پاگودا، در قرن ۱۵ام ساخته شده است و امروزه به عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری هانوی، شناخته می‌شود. این معبد به عنوان مقرهای انجمن بوداییان ویتنام، فعالیت می‌کند. گردشگران در بازدید خود از این مکان، می‌توانند چهره‌های مومیایی شده از راهبان بودایی را مشاهده کنند.

دریاچه تروک بچ (Truc Bach Lake)

دریاچه تروک بچ، یکی از دریاچه‌های بسیار معروف در هانوی است. این مکان برای کسانی که به دنبال مناظر زیبا، با آثار تاریخی و معماری بی‌نظیر هستند، محلی ایده‌آل است. در اطراف دریاچه، می‌توانید از کلیسای باستانی، مجسمه آمیدا و معبد Quan Thanh دیدن کنید. همچنین مغازه‌های زیادی وجود دارد، که می‌توانید قهوه، نوشیدنی و یا یک ناهار خوشمزه میل کنید.

موزه انقلاب ویتنام (Museum of Vietnamese Revolution)

موزه انقلاب ویتنام، از جمله جاذبه‌های گردشگری هانوی است، که موزه مشابهی با موزه ملی تاریخ ویتنام است. پیشنهاد می‌کنیم اگر از موزه ملی تاریخ ویتنام دیدن کرده‌اید، دیگر به سراغ این مکان نروید. چرا که می‌تواند برای شما کسل کننده باشد.

دهکده سفال بت ترنگ (Bat Trang Pottery Village)

دهکده سفال بت ترنگ، از جمله مکان‌های دیدنی هانوی است که از مرکز شهر حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. در این روستا، بسیاری از خانواده‌های صنعتگر محلی را در حین سفالگری می‌توانید مشاهده کنید. با رفتن به این دهکده سفالی، می‌توانید سوغاتی‌های جذابی برای دوستان و آشنایان خود خریداری کنید.

میدان با دین (Ba Dinh Square)

میدان با دین، از جمله جاذبه‌های گردشگری هانوی است، که یک نقطه عطف تاریخی محسوب می‌شود. چرا که در آن، اعلامیه استقلال ویتنام در سال 1945 خوانده شد. آرامگاه هوشی مین نیز، در این منطقه قرار دارد.

معبد کیم لین پاگودا (Kim Lien Pagoda)

معبد کیم لین پاگودا، معبدی متعلق به قرن ۱۲ام در شهر هانوی ویتنام است، این معبد دارای معماری بسیار زیبا و خیره کننده است. گردشگران می‌توانند در این بازدید، از مجسمه‌های بودا، پرنسس تو هو و لرد ترینین جیانگ دیدن کنند.

دهکده باستانی دونگ لام (Duong Lam Ancient Village)

دهکده باستانی دونگ لام، که در فاصله ۴۰ کیلومتری از مرکز شهر هانوی قرار دارد، یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی است، که دیدن آن را به هر گردشگری می‌توان توصیه کرد. در این سفر نیم روزه، می‌توانید شاهد فرهنگ و سنت‌های باستانی ویتنام باشید. گردشگران می‌توانند خانه‌های خزه‌دار با معماری درخشان و قدمت 400 ساله را در این دهکده ببینند. در واقع، دهکده باستانی دونگ لام، یک موزه زنده است که در یک منطقه کوهستانی، واقع شده است. قطعا از رفتن به این مکان پشیمان نخواهید شد.

منبع

مشاوره رایگان