۰۲۱-۴۱۵۳۵

بهترین زمان سفر به سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا

اگر به دنبال مقصدی برای سفر در تمامی روزهای سال هستید، آن جایی جز سریلانکا نخواهد بود. البته که این مقصد گردشگری نیز بهترین زمان برای سفر داشته و گشت و گذار در آن در برخی از ماه‌های سال از محبوبیت بیشتری برخوردار است. برای اینکه بتوان از تمامی تفریحات و سرگرمی‌ها نهایت بهره را برد انتخاب بهترین زمان سفر به سریلانکا از اهمیت بالایی برخوردار است. البته انتخاب بهترین زمان بسته به انتظارات هر فرد از سفر متفاوت بوده و از همین رو در این مقاله به بررسی شرایط سفر به سریلانکا در تمامی ماه‌های سال پرداخته و در نهایت بهترین زمان را برای شما عزیزان معرفی کرده‌ایم. پس چنانچه شما نیز قصد سفر به این منطقه توریستی را دارید برای داشتن یک برنامه‌ریزی عالی و انتخاب بهترین زمان برای سفر به آن تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

سفر به سریلانکا در ماه ژانویه

ماه ژانویه (اواسط دی تا اواسط بهمن) در سریلانکا دارای آب و هوای گرم، خشک و آفتابی بوده و بهترین زمان برای دوچرخه سواری، پیاده‌روی و دیگر تفریحات در فضای باز است. به طوری که اوایل ژانویه از جمله پرطرفدارترین زمان‌ها برای سفر با تور سریلانکا هستند. به خصوص اگر قصد سفر به سریلانکا را در این ماه داشته باشید، مناطق جنوبی بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. چرا که فصل بارندگی به تازگی تمام شده و طبیعت در زیباترین حالت خود در این منطقه است.

 

فستیوال‌ها و جشنواره‌های سریلانکا

عکس: lonelyplanet.com

 

سفر به سریلانکا در ماه فوریه

از دیگر ماه‌های سال که می‌توان آن را بهترین زمان سفر به سریلانکا دانست، فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند) است. این ماه برای لذت بردن از آب و هوا و تفریحات در سواحل سریلانکا عالی بوده و فرصت فعالیت‌هایی نظیر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و کایاک را خواهید داشت. همچنین تورهای متنوعی برای تماشای حیات وحش در این ماه برگزار می‌شوند که فرصت شرکت در آن‌ها را خواهید داشت. به خصوص اگر قصد سفر به مناطق سواحل شرقی و جنوبی را داشته باشید، فوریه یک زمان عالی از سال برای بازدید از سریلانکا برای شما خواهد بود.

عکس: originaltravel.co.uk

 

سفر به سریلانکا در ماه مارس

آغاز ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) بهترین زمان برای دیدن نهنگ‌های آبی در سریلانکا است که خاطره‌ای هیجان‌انگیز و فراموش نشدنی را برای توریست‌ها رقم می‌زند. به طوری که تماشای نهنگ‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایل سفر با تور سریلانکا در این ماه است. علاوه بر آن سریلانکا در ماه مارس شاهد هوای گرم و آفتابی به خصوص در مناطق جنوبی بوده و دمای هوا در اغلب روزها به بالای ۳۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. به طوری که می‌توان آن را یکی از گرم‌ترین ماه‌ها در این کشور دانست. ماه مارس بهترین زمان سفر به سریلانکا برای داشتن ماه عسل ماجراجویانه و همچنین ترکیب تور خود با مالدیو در صورت تمایل است.

 

جاذبه‌های گردشگری کلمبو‎

عکس: trailfinders.com

 

سفر به سریلانکا در ماه آوریل

آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) در سریلانکا جز گرم‌ترین ماه‌های سال به شمار آمده و اغلب با کمترین میزان بارندگی همراه است. هر چند در این ماه سریلانکا گرم‌ترین روزهای سال را تجربه می‌کند اما با این حال می‌توان آن را یکی از بهترین زمان برای سفر دانست. به خصوص اگر قصد بازدید از ارتفاعات کندی و مزارع مرتفع چای را دارید آوریل قطعا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. تفریحات خانوادگی، همراه شدن با تورهای دوچرخه سواری، سفر بین شهری در سریلانکا، موج سواری یا رفتینگ از دیگر تفریحاتی هستند که در این ماه فرصت لذت بردن از آن‌ها را خواهید داشت.

عکس: stokedfortravel.com

 

سفر به سریلانکا در ماه می

ماه می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد) برای بسیاری، بهترین زمان سفر به سریلانکا به حساب می‌آید. چرا که شرایط آب و هوایی در این ماه تقریبا آرام بوده و از طرفی تعداد گردشگران بسیار کم است. در نتیجه می‌توان بدون اذیت شدن از جمعیت بالای توریست‌ها به بازدید از جاذبه‌های گردشگری منطقه رفت و از تفریحات مخصوص تور سریلانکا نهایت لذت را برد. از جمله پرطرفدارترین کارهایی که در این ماه از سال در سریلانکا فرصت انجام آن را خواهید داشت، همراه شدن با تورهای گردشگری حیات وحش است. همچنین اواخر این ماه را می‌توان آخرین روزهای خوب سال برای بازدید از قله آدم (Adam Pick) در سریلانکا دانست.

 

فرودگاه‌های سریلانکا

عکس: itaka.pl

 

سفر به سریلانکا در ماه ژوئن

ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) یکی از بهترین ماه‌ها برای سفر به منطقه شمال سریلانکا است؛ زیرا در این ماه باران‌های موسمی در جنوب شروع شده ولی شمال کشور همچنان شرایط آب و هوایی مطلوبی دارد. چنانچه ژوئن را برای همراه شدن با تور سریلانکا انتخاب کردید توصیه می‌کنیم حتما با تورهای مخصوصی که برای تماشای پرنده‌ها و همچنین گشت و گذار در پارک‌های ملی سراسر سریلانکا برای تماشای حیات وحش و به خصوص فیل‌ها ترتیب داده می‌شود، همراه شوید. همچنین این ماه از سال فرصتی عالی برای سر زدن به سواحل شنی شمال شرقی در سریلانکا است که دارای هوای خشک و آفتابی بوده و خبری از جمعیت زیاد گردشگران نیست.

عکس: vietnaminsider.vn

 

سفر به سریلانکا در ماه جولای

اگر به دنبال بهترین زمان سفر به سریلانکا هستید، ماه جولای (اواسط تیر تا اواسط مرداد) می‌تواند از دیگر گزینه‌های پیشنهادی ما به شما گردشگران باشد. چرا که در این ماه شمال سریلانکا دارای هوای آفتابی و گرم بوده و طوفان‌های موسمی متناوب در جنوب از بین می‌روند. در نتیجه هم مناطق شمالی و هم مناطق جنوبی کشور برای گشت و گذار و کاوش در سریلانکا مناسب خواهند بود. تنها توصیه‌ای که می‌توان به مسافران تور سریلانکا در جولای داشت به همراه داشتن چتر است؛ چرا که احتمال بارندگی‌های ناگهانی همچنان در این ماه وجود دارد. دمای هوا در سراسر سریلانکا در ماه جولای حدود ۳۰ درجه سانتیگراد بوده و بسیاری از گردشگران آن را آخرین فرصت برای تماشای حیات وحش در پارک ملی یالا (Yala National Park) می‌دانند.

عکس: thetravelmagazine.net

 

سفر به سریلانکا در ماه آگوست

برای کسانی که قصد سفری خانوادگی به سریلانکا را دارند ماه آگوست (اواسط مرداد تا اواسط شهریور) بهترین فرصت برای بازدید است. چرا که در این ماه همچنان شرایط آب و هوایی در دو منطقه جنوبی و شمالی کشور مناسب بوده و از طرفی دیگر فرصتی عالی برای تماشای پرندگان و البته نهنگ‌ها در سواحل شرقی Trincomalee  است. البته علاقه‌مندان در ماه آگوست نیز می‌توانند به تماشای پلنگ‌ها در پارک ملی یالا بروند اما به دلیل سر و صدای شلوغی احتمال تماشای آن‌ها به نسبت کمتر خواهد بود.

 

مراکز خرید کندی

عکس: 12go.asia

 

سفر به سریلانکا در ماه سپتامبر  

سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) بهترین زمان سفر به سریلانکا برای گشت و گذار در مناطق شمالی و شرقی کشور است. چرا که در این مناطق هنوز خبری از بادهای موسمی نبوده و به احتمال زیاد این آخرین فرصت برای بهره بردن از روزهای آفتابی و تفریحات ساحلی در شرق خواهد بود. البته باید بگوییم که اوضاع در جنوب و غرب کشور چنین نبوده و با باران‌های ناگهانی و بادهای شدید که گاها تبدیل به طوفان می‌شوند، وجود دارد. نکته مهم دیگر اینکه پارک ملی یالا معمولاً در ماه سپتامبر بسته می‌شود تا حیوانات حیات وحش بدون مزاحمت گردشگران استراحت کنند. از دیگر امتیازهای سفر به سریلانکا در این ماه می‌توان به جمعیت کم گردشگران در مناطق توریستی و همچنین قیمت‌های پایین‌تر در مقایسه با دیگر ماه‌های سال اشاره کرد.

عکس: thetimes.co.uk

 

سفر به سریلانکا در ماه اکتبر

اکتبر (اواسط مهر تا اواسط آبان) آغاز باران‌های موسمی در شمال شرق سریلانکا بوده و در اصل یکی از پربارندگی‌ترین ماه‌های کشور به شمار می‌آید. به طوری که گاها این بارندگی‌ها بسیار شدید بوده و کل جزیره را فرا می‌گیرد. بنابراین شرایط آب و هوایی در این ماه غیر قابل پیش بینی بوده و نمی‌توان آن را بهترین زمان سفر به سریلانکا دانست. چرا که تغییرات ناگهانی هوا تا حد زیادی تفریحات و برنامه‌های گردشگری شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. تنها تفریحی که در این ماه می‌توان به سراغ آن رفت فرصت تماشای نهنگ‌ها است. اگر بخواهیم توصیفی از شرایط گردشگری در این ماه داشت، می‌توان اکتبر را آرامش قبل از شروع فصل توریستی در سریلانکا دانست.

 

ویژگی‌های سریلانکا

عکس: newscutter.lk

 

سفر به سریلانکا در ماه نوامبر

نوامبر (اواسط آبان تا اواسط آذر) را می‌توان آغاز فصل گردشگری در سریلانکا دانست. به طوری که باران‌های موسمی کم کم رو به کاهش بوده و تورهای کوچک گردشگری شروع به فعالیت می‌کنند. البته در این ماه نیز باید انتظار بارندگی‌های ناگهانی را داشت که سریع قطع شده و دوباره آفتاب شروع به تابیدن می‌کند. پس اگر دوست دارید تجربه‌ای از باران‌های سریلانکایی را نیز داشته باشید، بهتر است نوامبر را نیز در بین زمان‌های مناسب برای سفر از این کشور زیبا و دیدنی قرار دهید.

عکس: abercrombiekent.co.uk

 

سفر به سریلانکا در ماه دسامبر

در حالت کلی می‌توان دسامبر (اواسط آذر تا اواسط دی) را جز بهترین زمان سفر به سریلانکا دانست. چرا که در این ماه دیگر خبری از باران‌های موسمی نبوده و کل جزیره دارای شرایط آب و هوایی گرم و خشکی خواهد بود. به خصوص اگر قصد رفتن به مناطق جنوبی سریلانکا را داشته باشید بدون شک دسامبر زمان خوبی برای شما به منظور گذراندن وقت در ساحل خواهد بود. همچنین دسامبر برای دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و تفریحات خانوادگی در سریلانکا بسیار مناسب است.

عکس: lonelyplanet.com

 

بهترین زمان سفر به سریلانکا

تا این بخش از مقاله سعی کردیم تا نگاهی کامل به شرایط سفر با تور سریلانکا در ماه‌های مختلف سال داشته باشیم. طبق گفته‌های فوق می‌توان متوجه شد که هر ماه از سال می‌تواند زمان مناسبی برای سفر به سریلانکا باشد؛ اما برای اینکه بتوان نهایت استفاده را از این سفر کرد باید در انتخاب منطقه سفر دقت کرد تا از لحاظ شرایط آب و هوایی با مشکل روبرو نشد. اما در حالت کلی فصل اوج گردشگری در سریلانکا برای رفتن به ساحل و لذت بردن از تفریحات، از دسامبر تا آوریل است. از طرفی دیگر برای کسانی که به دنبال تماشای حیات وحش سریلانکا هستند سفر در ماه‌های نوامبر تا آوریل پیشنهاد می‌شود؛ زیرا در این زمان از سال، همه پارک‌های بزرگ باز بوده و به دلیل عدم بارندگی حیوانات شروع به جمع شدن در اطراف چاله‌های آب می‌کنند که این به پیدا کردن و تشخیص آنها کمک می‌کند. ماه‌های اکتبر تا ژانویه نیز فصل باران‌های موسمی بوده و معمولا تعداد گردشگران کاهش می‌یابد.

 

زیباترین جزایر توریستی سریلانکا

عکس: tourradar.com

 

منبع ۱

منبع ۲

منبع ۳