۰۲۱-۴۱۵۳۵

معرفی خط هوایی سلام ایر

معرفی خط هوایی سلام ایر

هنگامی که برای تور خارجی برنامه‌ریزی می‌کنید، بعد از گذراندن مراحل و مدارک لازم برای درخواست پاسپورت،‌ باید در خرید بلیت و انتخاب یکی از ایرلاین‌های جهانی دقت لازم را داشته باشید. در این مقاله به معرفی ایرلاین سلام ایر می‌پردازیم. سلام ایر نخستین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مستقر در عمان است. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۶ تأسیس شده و با پروازهای ارزان قیمت و باکیفیتی که به سراسر جهان ارائه می‌دهد، توانسته است توجه مسافران را به خود جلب کند. خط هوایی سلام ایر سعی دارد تا با عرضه قیمت‌های پایین، سفر کردن را برای تمامی افراد آسان کند. پیش‌بینی شده است، این هواپیمایی از نظر رشد اقتصادی، اشتغال زایی و جا به جایی مسافران تا سال ۲۰۴۰ به جایگاه بسیار بالایی از موفقیت در سطح جهانی برسد. در این راستا، سعی می‌کند تا با استفاده از بهترین و به‌روزترین انواع هواپیماهای مسافربری برای حمل و نقل مسافران‌ش سفری راحت و بی‌خطر را رقم بزند. مدیریت این شرکت راز اصلی موفقیت را در کسب رضایت و رفاه مشتریان خود می‌بیند. به همین دلیل همیشه عنوان می‌کند که مشتری‌ها در اصل همکاران و شرکای ما هستند. به همین دلیل با برقراری استانداردهای سفر کیفیت، ایمنی، مهمان نوازی و قیمت مناسب را الویت اول خود قرار می‌دهد.

 

تاریخچه ایرلاین سلام ایر

ایرلاین سلام ایر متعلق به شرکت سرمایه گذاری ملی مسقط به نام (ASAAS) است، در ژانویه سال ۲۰۱۶ به صورت مناقصه‌ای از دولت عمان خریداری شد؛ اما تأسیس آن برای اولین‌بار به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد. با این‌که زمان زیادی از تاسیس این ایرلاین نمی‌گذرد، اما توانسته است با مدیریت حرفه‌ای و برنامه‌ریزی‌هایی که داشته، به موفقیت و شهرت زیادی برسد. گفته می‌شود اصلی‌ترین دلیل پیشرفت و محبوبیت این شرکت هواپیمایی در بین مسافران به دلیل کیفیت بالای سفرها علیرغم قیمت پایین آن‌ها است.
اولین هواپیمای ایرلاین سلام ایر در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶، مصادف با روز ملی این کشور به مسقط وارد شد. به دنبال آن از ۳۰ ژانویه ۲۰۱۷ پروازهایی بین شهرهای عمان از جمله مسقط و صلاله را آغاز کرد. پرواز مسقط به مقصد دبی، اولین سرویس بین‌المللی این هواپیمایی محسوب می‌شود که در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ انجام شد. این شرکت هواپیمایی با تلاش‌هایی که داشته است، امروزه توانسته جایگاه بسیار بالایی را در بین سایر ایرلاین‌ها به دست آورد. مسافران می‌توانند با خرید بلیط هواپیمایی سلام ایر به مقصدهای گردشگری بسیار گسترده‌ای سفر کنند و از این سفر خود نهایت لذت را ببرند.

مقصدهای ایرلاین سلام ایر

امروزه ایرلاین سلام ایر ۱۸ کشور دنیا را هدف پروازهای خود قرار داده است و روزانه چندین سفر را به مناطق مختلف این کشورها انجام می‌دهد. مقصدهایی که توسط سلام ایر می‌توان به آن‌ها سفر کرد عبارتند از: آذربایجان، بحرین، بنگلادش، مصر، گرجستان، عراق، ایران، کویت، نپال، عمان، پاکستان، قطر، عربستان سعودی، سریلانکا، سودان، تایلند، ترکیه و عمارات متحده عربستان است. از مبدا ایران، تور سریلانکا و تور تایلند با سلام ایر انجام می‌شوند. مزیت مهم پروازهای سلام ایر به تایلند فرود در فرودگاه شهر پوکت است که بر خلاف پروازهای ماهان، باعث استقبال از آن شده است.

ناوگان‌های ایرلاین سلام ایر

در حال حاضر ایرلاین سلام ایر با استخدام حدود ۳۵۰ کارمند متخصص توانسته است به موفقیت‌های زیادی در صنعت گردشگری و هواپیمایی دست یابد. همچنین همیشه سعی کرده است تا به‌روزترین و ایمن‌ترین ناوگان‌های دنیا را خریداری کرده و سفری ایمن را برای برای آن‌ها رقم بزند. از جمله ناوگان‌های این شرکت هواپیمایی عبارتند از:

 • Airbus A320-200
  در حال حاضر سلام ایر اکثر پروازهای خود را با Airbus A320-200 که ظرفیت جابه‌جایی ۱۷۴ مسافر را دارد انجام می‌دهد. تعداد این ناوگان ۳ عدد است.
 • Airbus A320neo
  Airbus A320neo از دیگر ناوگان‌های این شرکت هواپیمایی است که به تازگی ۴ عدد از آن را خریداری کرده و ۲ عدد دیگر را سفارش داده است.
 • Airbus A321neo
  در حال حاضر سلام ایر ناوگان Airbus A321neo ندارد. اما دو عدد از آن را سفارش داده است و در آینده نزدیک آن را تحویل گرفته و وارد خطوط هوایی خود خواهد کرد.

با توجه به آخرین اطلاعات هواپیمایی سلام ایر دارای ۷ عدد ناوگان از جدیدترین‌های دنیا است. البته با توجه به آمارهایی که از ناوگان‌های خریده شده در دسترس است، به زودی ۴ فروند هواپیمای دیگر به این لیست افزوده خواهد شد؛ در نتیجه تعداد کل به ۱۱ عدد خواهد رسید.

چرا استفاده از ایرلاین سلام ایر توصیه می‌شود؟

ایرلاین سلام ایر همواره مورد توجه گردشگران زیادی بوده است. چرا که دلایل بسیار زیادی وجود دارد تا آن‌ها را به انتخاب این ایرلاین سوق می‌دهد. از جمله این دلایل عبارتند از:

 • استفاده از بهترین و به‌روزترین ناوگان‌های هوایی دنیا توسط ایرلاین سلام ایر باعث شده است تا مسافران با خیال راحت بتوانند این شرکت هواپیمایی را در اولویت‌های خود قرار دهند.
 • سفر به مقصدهای گسترده توسط ایرلاین سلام ایر از دیگر دلایلی است که مسافران را به سمت آن سوق می‌دهد. امروزه این شرکت هواپیمایی به بیش از ۲۷ مقصد در ۱۸ کشور دنیا سفر می‌کند.
 • قیمت مناسب و حتی به نسبت پایین سلام ایر در مقایسه با ایرلاین‌های مشابه باعث شده است تا سفر کردن برای تمامی گردشگران با هواپیما ممکن شود. البته ارزان بودن هرگز به معنای پایین بودن کیفیت سفرها نیست. شاید بتوان از این نظر این ایرلاین را با ایرلاین ایر عربیا مقایسه کرد.
 • برنامه پروازی ایرلاین سلام ایر طوری طراحی شده است، که مسافران در تمامی روزهای هفته و در ساعات مختلف شبانه روز می‌توانند از سفرهای آن بهره‌مند شوند.
 • رزرو آسان بلیط‌های سلام ایر از دیگر دلیل‌های محبوبیت این ایرلاین در بین مسافران است. آن‌ها می‌توانند بصورت آنلاین یا از طریق تماس با شرکت مرکزی نسبت به خرید بلیط اقدام کنند.
 • خدمات عالی برای مشتری‌ها اصلی‌ترین هدف ایرلاین سلام ایر است. در نتیجه مسافران می‌توانند سفری به یادماندنی را برای خود رقم بزنند.

منبع ۱
منبع ۲