۰۲۱-۴۱۵۳۵

لوازم ضروری سفر زمستانی

لوازم ضروری سفر زمستانی

بر خلاف تصور بسیاری از افراد سفر با تورهای زمستانی نیز می‌تواند به اندازه سفر در فصل تابستان جذاب و دوست داشتنی باشد. چرا که فصل زمستان نیز تفریحات خاص خود را داشته و بهترین زمان برای استراحت و لذت بردن از سرگرمی‌هایی مثل اسکی و ... است. البته گردشگران باید در سفر به مناطق سردسیر به خصوص در فصل زمستان به یکسری نکات مهم توجه داشته باشند. یکی از مهم‌ترین این نکات قرار دادن لوازم ضروری در سفر زمستانی درون چمدان سفر است. همانطور که باید وسایل ضروری برای سفر تفریحی ساحلی را در سفر با مقاصد ساحلی به همراه داشته باشید، در زمستان نیز اگر با تجهیزات لازم سفر نکنید نه تنها باید قید خوشگذرانی را بزنید بلکه یکی از بدترین تجربات سفر خود را رقم خواهید زد. در راستای این صحبت‌ها شما را به همراهی تا انتهای این مقاله دعوت می‌کنیم تا با فرا رسیدن فصل سرما یکی از بهترین سفرهای زندگی خود را تجربه کنید.

 

لوازم پزشکی اولیه برای سفر زمستانی

شرط اصلی برای آماده شدن به یک سفر مطمئن در فصل سرما به خصوص با تور خارجی به همراه داشتن لوازم پزشکی و کمک‌های اولیه است. فراموش نکنید که زمستان اغلب اوقات با سرماخوردگی‌ همراه می‌شود. پس اگر در این سفر سرماخوردگی شما را غافل‌گیر کند، کل زمانه و هزینه سفر از بین خواهد رفت. البته که حتی اگر مبتلا به سرماخوردگی نیز نشوید، هوای خشن و خشک می‌تواند باعث سرفه‌های اذیت کننده شود. پس توصیه می‌کنیم حتما لوازم پزشکی اولیه از قبیل قرص سرماخوردگی، شربت سرفه، تب سنج، قرص‌های نعنا برای بهبود گلودرد و همچنین ویتامین C را در ساک مسافرتی خود قرار دهید. البته که امیدواریم در سفرهای زمستانی هرگز نیازی به هیچ کدام از آن‌ها را نداشته باشید، با این حال نمی‌توان لذت کل سفر را به خاطر یک سرماخوردگی کوچک احتمالی از دست داد.

 

ژاکت یا کاپشن برای سفر زمستانی

اولین خط دفاعی شما در برابر سرمای گزنده و بادهای سوزناک در مقاصد گردشگری سردسیر ژاکت یا کاپشن خواهد بود. مخصوصا اگر به منطقه‌ای می‌روید که برف زیاد می‌بارد، یک ژاکت ضد آب انتخاب کنید تا از خیس شدن و نفوذ رطوبت به بدنتان نیز جلوگیری کنید. بهترین نوع ژاکت یا کاپشن برای مناطق سردسیری گزینه‌های کلاه‌دار هستند. مخصوصا که اگر لایه درونی آن با خز یا پشم پوشیده شده باشد بدون احساس ذره‌ای سرما می‌توانید از تمامی تفریحات در طول سفر خود لذت ببرید. اگر چیدمان چمدان مسافرتی را به خوبی انجام داده‌اید و محدودیت جا در چمدان خود ندارید بهتر است بیش از یک ژاکت یا کاپشن را برای سفر بردارید.

 

لباس زیر گرم برای سفر زمستانی

بسیاری از افراد از تاثیر لباس زیر گرم در حفظ دمای بدن در مناطق سردسیری غافل هستند. اما توجه داشته باشید که لباس زیر‌ها معمولا جای کمی اشغال می‌کنند و تاثیر بسزایی در حفظ گرمای بدن دارند. توصیه می‌کنیم لباسی که برای این منظور انتخاب می‌کنید آسین بلند بوده و حالتی جذب داشته باشد تا از نفوذ باد و نسیم‌های خنک به بدن شما جلوگیری کند. به عنوان مثال پوشیدن بادی‌های آستین بلند برای زنان یا عرق‌گیر آستین دار برای مردها بهترین انتخاب خواهد بود. اگر فردی سرمایی هستید یا به مقصدی با دمای زیر صفر می‌روید، توصیه می‌کنیم قبل از سفر لبای‌هایی از جنس پشم را برای خود انتخاب کنید.

 

شال یا روسری برای سفر زمستانی

اصلی‌ترین بخش بدن برای محافظت در برابر سرما سر و گردن است. هرچه لباس‌های گرم بر تن کنید اما سر و گوش‌هایتان در معرض سرما قرار بگیرد، احتمال مبتلا شدن به سرماخوردگی بالا خواهد بود. پس حتما در حین جمع کردن لوازم سفر برای رفتن به مقاصد سردسیری یک عدد کلاه پشمی و شال هم درون چمدان خود قرار دهید. یک روسری خوب می‌تواند به عنوان محافظی برای دهان، بینی و گوش‌های عمل کرده و کلاه نیز پیشانی شما را در برابر بادهای سرد و خشک حفظ می‌کند.

 

چکمه یا کفش مناسب سفر زمستانی

ممکن است برخی از افراد به شما بگویند که در سفر به مقاصد سردسیری از چکمه‌های زمستانی به دلیل اشغال فضای زیاد صرف نظر کنید و برای گرم نگه داشتن پاها جوراب بیشتری بپوشید! اما نظر ما  با این دسته از افراد کاملا متفاوت است. با اینکه جوراب می‌تواند پاهای شما را گرم نگه دارد، اما هرگز حکم یک کفش زمستانی را برای شما نخواهد داشت. به عنوان مثال جوراب هرگز نمی‌تواند مثل کفش زمستانی از نفوذ رطوبت برف به پاهای شما ممانعت کند. با کمک راهنمای انتخاب کفش مناسب سفر، نیازی به خرید چکمه‌های گران قیمت زمستانی ندارید. بلکه تنها کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال چکمه‌هایی باشید که ضد آب هستند و کف آن‌ها در زمینه‌های لغزنده سُر نیست. 

 

دستکش گرم برای سفر زمستانی

فرض کنید که با تور زمستانی مورد علاقه خود همراه شدید اما سرمای ناشی از هوا و همچنین برف باعث ایجاد بی‌حسی در دستان شما شد. در چنین شرایطی نه تنها از فعالیت‌ها و تفریحات دور خواهید ماند بلکه به دلیل احساس ناخوش‌آیند در دست‌های خود امکان لذت بردن از سفر را نخواهید داشت. در حالی که تنها با به همراه داشتن یک جفت دستکش می‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. همچنین از آنجایی که این روزها اکثر دستگاه‌های الکترونیکی دارای صفحه نمایش لمسی هستند، حتما به دنبال دستکش‌هایی با قابلیت لمس کردن صفحه نمایش‌ها باشید تا مدام نیاز به درآوردن آن‌ها نباشید. توصیه می‌کنیم دستکش‌های چرم یا ضد آب را انتخاب کرده و از پوشیدن گزینه‌های نازک و صرفا تزیینی بپرهیزید.

 

کرم و مرطوب کننده‌های پوست برای سفر زمستانی

هوا در زمستان‌ها به دلیل رطوبت کم به شدت خشک می‌شود. از طرفی دیگر وزش باد یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شرایط آب و هوایی در زمستان‌ها در هر مقصد گردشگری است. بنابراین این دو عنصر در کنار هم به شدت پوست و لب‌های شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث خشک شدن آن‌ها می‌شود. به خصوص اگر دارای پوستی خشک و حساس هستیدباید خود را برای جلوگیری از بروز آسیب‌های پوستی آماده کنید. پیشنهاد ما برای چنین شرایطی به همراه داشتن بالم لب برای ممانعت از ترک لب و کرم‌های مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست صورت و دست‌ها است.

 

ضد آفتاب برای سفر زمستانی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که استفاده از ضد آفتاب تنها محدود به فصل تابستان و برای جلوگیری از سوختگی پوست در ساحل است. در حالی که مطالعات نشان می‌دهند که پرتوهای فرابنفش در ماه‌های زمستان می‌توانند قوی‌تر بوده و آسیب بیشتری به پوست وارد کنند. همچنین آفتاب سوختگی در فصل زمستان نیز رخ می‌دهد و فقط مربوط به حمام آفتاب نیست! بنابرانی کسانی که پوست حساسی دارند باید نکات مراقبت پوستی را در این ماه‌های سال بیشتر رعایت کنند و در کنار لوازم ضروری سفر زمستانی بدون شک کرم ضد آفتاب هم همراه داشته باشند.

 

کیسه آب گرم براس سفر زمستانی

اگر می‌خواهید گرمای بدن خود را تحت هر شرایطی تضمین کرده و بدون احساس کوچکترین سرما سفر خود را به مقاصد سردسیری در فصل زمستان سپری کنید، به همراه داشتن کیسه آب گرم خالی از لطف نخواهد بود. شما می‌توانید کیسه آب گرم را قبل از اینکه هتل را ترک کنید با آب جوش پر کرده و برای ساعت‌ها در سرمای بیرون از گرمای آن لذت ببرید. کیسه‌های آب گرم را می‌توانید با قیمتی بسیار مناسب خریداری کرده و حین گشت و گذار زیر لباس خود قرار دهید.

 

فلاسک براس سفر زمستانی 

نوشیدنی گرم در ماه‌های سرد زمستان یک نعمت است. بنابراین اگر دوست دارید تا در طول سفر همیشه یک نوشیدنی گرم به همراه داشته باشید و در مسیر سفرتان اثری از شعب بهترین رستوران‌های زنجیره‌ای دنیا نیست! به همراه داشتن فلاسک از واجبات خواهد بود. اگر یک نوشیدنی داغ و خوشمزه نه تنها شما را از احساس سرمای شدید در امان نگه می‌دارد، بلکه انرژی‌زا بوده و باعث می‌شود تا کمتر احساس خستگی کنید. مناسب‌ترین فلاسک گزینه‌ای است که کوچک و سبک بوده و برای ساعت‌های طولانی دمای محتویات درون خود را حفظ کند. البته اگر در مسیر سفر گذرتان به یکی از شعب استارباکس خورد، بدون شک از نوشیدنی‌های گرم و خوشمزه آن هم امتحان کنید.

 

پاور بانک برای سفر زمستانی

جالب است بدانید که باتری تلفن‌های همراه در فصل زمستان و در دمای پایین سریع‌تر از حالت عادی خالی می‌شود. زیرا سرما واکنش های شیمیایی در باتری را کند می کند و در نتیجه باعث خالی شدن باتری می‌شود. از آنجایی که گردشگران مدام با تلفن‌های همراه خود عکاسی می‌کنند و یا در حال استفاده از اپلیکیشن‌های مرتبط با سفر هستند، نیاز به یک پاور بانک خواهند داشت. همچنین در زمستان روزها کوتاه و شب‌ها بلند است. بنابراین به احتمال زیاد در برخی مواقع نیاز به استفاده از چراغ قوه تلفن را نیز خواهید داشت. پس اگر دوست ندارید که با تمام شدن باطری گوشی در حین سفر و یا مثلا در حال استفاده از گوگل مپ غافل‌گیر شوید حتما یک پاور بانک در ساک خود قرار دهید. توصیه می‌کنیم برای افزایش عمر باتری، تلفن خود را در مکانی گرم مانند جیب‌های داخلی کت یا کاپشن خود قرار دهید.

 

منبع