۰۲۱-۴۱۵۳۵

مزایا بیمه مسافرتی

مزایا بیمه مسافرتی

این روزها بیش از هر زمان دیگری آژانس‌های گردشگری تاکید بر اخد بیمه مسافرتی دارند. به طوری که بیمه مسافرتی بخش مهمی از فهرست کارهای ضروری مخصوصا در قوانین سفر بعد از کرونا است. یک بیمه نامه مسافرتی قوی از سپرده‌های سفر، سلامتی مسافران و مشکلات متعدد دیگر را پشتیبانی می‌کند. به طوری که برخی از بیمه‌نامه‌های معتبر و اساسی مزایایی به منظور لغو سفر، تاخیر سفر، حفاظت از چمدان مسافرتی، هزینه‌های پزشکی و ... را نیز شامل می‌شود. چنانچه در شرف یک سفر هستید و امنیت در سفر از هر زاویه‌ای برای شما مهم است و هنوز اقدام به تهیه بیمه مسافرتی نکرده‌اید، در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جزئیات مزایای بیمه مسافرتی آشنا کنیم.

 

کنسل کردن سفر بدون دغدغه زیان با بیمه مسافرتی

یکی از اصلی‌ترین مزایای بیمه مسافرتی مربوط به امتیازهای لغو سفر است. به این معنا که اگر قبل از عزیمت به سفر خود مریض شده یا صدمه دیدید و نیاز به لغو سفر دارید، بیمه مسافرتی می‌تواند به بازپرداخت هزینه‌های سفر غیرقابل استرداد و پیش پرداخت ضرر شما را تا حد زیادی جبران کند. بنابراین حتما قبل از نهایی کردن بیمه مسافرتی خود قوانین درج شده در قرارداد را مطالعه کرده و به پوشش دادن لیستی از دلایل لغو سفر توجه کنید. این دلایل می‌توانند شامل مواردی از قبیل مرگ یکی از همراهان سفر یا یکی از اعضای نزدیک خانواده، دستورات نظامی کشورها، بیماری خاص، ورشکستگی یا اوضاع مالی نامناسب، هوای نامناسب مقصد گردشگری؛ از دست دادن ناگهانی شغل، ناآرامی‌های اجتماعی و اقدامات تروریستی باشند.

برای درک بهتر نگاهی به دوران همه‌گیری بیماری کوید ۱۹ می‌اندازیم. در ماه‌های ابتدایی شیوع این بیماری تمامی کشورها محدودیت تردد مسافران را اعمال کردند. بنابراین بسیاری از سفرها لغو شده و این به معنای خسارت‌های قابل توجه برای مسافرانی بود که از ماه‌ها قبل مقدمات سفر خود را نظیر رزرو هتل و بلیط چیده بودند. در چنین شرایطی کسانی که بیمه مسافرتی خود را دریافت کرده بودند، موفق شدند تا بخش عظیمی از خسارت‌های خود را از شرکت بیمه مربوطه دریافت کنند.

یکی از پیشنهادات شرکت‌های بیمه برای مسافرانی که دوست دارند تحت هر شرایطی یک راه فرار از خسارت‌های غیر قابل پیشبینی داشته باشند، افزودن گزینه "لغو به هر دلیلی" است. توجه داشته باشید که این گزینه زمانی در دسترس خواهد بود که بیمه نامه خود را ظرف ۱۵ روز پس از نهایی کردن تور خارجی خود امضا کنید. ناگفته نماند که این افزونه قیمت بیمه مسافرتی شما را به طور متوسط ​​۵۰ درصد افزایش خواهد داد، اما به شما این امکان را می‌دهد که به هر دلیلی که سفر خود را لغو کنید ۵۰ الی ۷۵ درصد از هزینه‌های سفر غیرقابل استرداد را بازپرداخت می‌کند. همه شرکت‌های بیمه مسافرتی این گزینه را ارائه نمی‌دهند، بنابراین اگر چنین درخواستی را دارید در انتخاب شرکت بیمه مسافرتی خود به ارائه این طرح حتما توجه کنید.

 

جبران خسارت‌های تغییر تاریخ برگشت با بیمه مسافرتی

گاهی اوقات مسافران به دلایل غیر منتظره‌ای مجبور می‌شوند تا زودتر از تاریخ برنامه‌ریزی شده به سفر خود خاتمه دهند. در چنین شرایطی برای کوتاه کردن سفر باید هزینه دوباره‌ای برای خرید بلیط هواپیما پرداخت گردد. در حالی که به کمک بیمه مسافرتی گردشگران می‌توانند خسارت چنین اتفاقی را به کمک بیمه جبران کنند. این گزینه برای کسانی ارائه می‌شود که ۱۵ الی ۲۰ روز قبل از سفر خود چنین درخواستی را از شرکت بیمه داشته باشند. هزینه مربوط به بیمه نیز چیزی در حدود ۳ الی ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت که در صورت بروز چنین مشکلی تا ۷۵ درصد از خسارت شما را جبران می‌کند. به عنوان یک نکته مهم توجه داشته باشید که پوشش چنین گزینه‌ای معمولاً تا ۴۸ ساعت یا بیشتر از سفر شما شروع نمی‌شود.

 

پرداخت هزینه‌های پزشکی در سفر با بیمه مسافرتی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایلی که آژانس‌های گردشگری اصرار بر اعمال بیمه مسافرتی دارند، مربوط به هزینه‌های پزشکی در سفر است. بیمه پزشکی مسافرتی هزینه‌های صورت‌حساب بیمارستان و پزشک، کارهای آزمایشگاهی، دارو، عکس‌برداری و سایر خدمات پزشکی را تا سقف بیمه نامه شما پرداخت می‌کند. پس چنانچه  در سفر خود مجروح یا بیمار شوید به کمک بیمه مسافرتی دیگر جایی برای نگرانی بابت هزینه‌های درمانی خود نخواهید داشت. متاسفانه هزینه‌های درمانی در کشورهای خارجی بسیار بالا بوده و در صورتی که از بیمه مسافرتی بی‌بهره باشید مجبور به پرداخت مبالغ کلانی خواهید بود.

 

کمک‌ هزینه‌های قبل و حین سفر با بیمه مسافرتی

همه شرکت‌های بیمه مسافرتی خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته را ارائه می‌دهند که برخی از آنها تحت عنوان کمک هزینه‌های قبل و بعد از سفر شناخته می‌شوند. این خدمات اغلب در طول سفر مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما بسیاری از مسافران متوجه نمی‌شوند که می‌توانند بلافاصله هنگام خرید یک طرح بیمه از آن‌ها استفاده کنند. نمونه‌هایی از این خدمات شامل موارد زیر هستند:

 • تعویض گذرنامه و دریافت ویزا
 • توصیه‌های بهداشتی مرتبط با سفر
 • الزامات و توصیه‌های واکسیناسیون
 • اطلاعات ارز
 • اطلاعات آب و هوا
 • توصیه‌ها و رزرو هتل
 • کنترل نحوه ارایه خدمات هتل
 • راهنمای خرید در سفر
 • اطلاعات حمل و نقل محلی و رزرو
 • تهیه بلیط برخی از جاذبه‌ها و تفریحات سفر
 • راهنمایی برای استفاده از زمین گلف و یا زمین ورزش‌های تخصصی و زمان بازی در هر کدام

 

بهترین زمان اقدام برای بیمه مسافرتی

اکنون که با مزایای بیمه مسافرتی آشنا شدید جا دارد تا موضوع بسیار مهم‌تری را با شما عزیزان در میان بگذاریم. توجه داشته باشید که بهترین زمان برای اقدام جهت دریافت بیمه مسافرتی، بلافاصله بعد از رزرو تور خارجی برای سفر است. پس اگر برای تاریخ سفر خود تصمیم گرفته و محل اقامت و پرواز یا بلیط زمینی خود را رزرو کردید حتما بلافاصله پس از آن اقدامات لازم برای بیمه مسافرتی را نیز انجام دهید. این موضوع به قدری اهمیت دارد که بسیاری از افراد توصیه می‌کنند ابتدا شرایط بیمه را مطالعه و بررسی کرده و سپس به سمت نهایی کردن تاریخ سفر خود بروید.

 

منبع