۰۲۱-۴۱۵۳۵

بهترین خطوط هوایی در ۲۰۲۲

بهترین خطوط هوایی در ۲۰۲۲

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که قبل از خرید بلیط از سایت‌های خرید بلیط هواپیما‎ ذهن گردشگران را به خود جلب می‌کند این است که با کدام خط هوایی سفر خود را شروع کنند. چرا که انتخاب یک خط هوایی خوب تا حد بسیار زیادی می‌تواند کیفیت سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد. به خصوص اینکه اگر قصد سفر به یک مقصد دور را داشته باشید این موضوع اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند. امروزه با اهمیتی که سفرهای هوایی در بین مسافران پیدا کرده‌اند، سبب به وجود آمدن خطوط هوایی متعددی شده است. به طوری که هر کشوری چندین ایرلاین برای جابجایی مسافران داخلی و خارجی دارد. چنانچه شما نیز به کیفیت خدمات خط هوایی، رفاه و امنیت در سفر اهمیت می‌دهید بهتر است تا پایان این نوشته همراه ما باشید. چرا که در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین خطوط هوایی بر اساس وب سایت Skytrax وWorld Airline Awards، در سال ۲۰۲۲ پرداخته‌ایم.

 

قطر ایرویز (Qatar Airways)

قطر ایرویز هواپیمایی ملی کشور قطر بوده و مرکز اصلی آن در دوحه واقع شده است. این خط هوایی راحتی مسافران، ارائه غذاهای باکیفیت، در اختیار قرار دادن جدیدترین سرگرمی‌های صوتی و تصویری در حین پرواز، خدمات خاص پروازی و همچنین خدمات عالی را در اولویت خود قرار داده و به همین دلیل موفق شده در صدر جدول بهترین‌های ۲۰۲۲ جای بگیرد. قطر ایرویز با بیش از ۲۰۰ هواپیما ۱۵۰ مقصد تجاری و تفریحی کلیدی در سراسر جهان اعم از استرالیا، آسیا، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی خدمات پروازی ارائه می‌دهد.

 

خط هوایی سنگاپور (Singapore Airlines)

خط هوایی سنگاپور موفق شده به دلیل تعهدات خود در ارائه یک پرواز عالی و خدمات رفاهی به مسافران در رتبه دوم این مقاله قرار بگیرد. به طوری که از جمله مهم‌ترین خدمات آن می‌توان به منو غذایی لذیذ در همه کلاس‌های پروازی اشاره کرد که توسط گروهی از سرآشپزهای مشهور بین‌المللی تهیه می‌شوند. علاوه بر آن همه مشتریان می‌توانند از پیشرفته‌ترین سیستم سرگرمی شرکت هواپیمایی که انتخاب گسترده‌ای از فیلم و موسیقی را ارائه می‌دهد، لذت ببرند. این شرکت هواپیمایی ناوگانی متشکل از ۱۸۰ هواپیما دارد که با یک شبکه مسافربری ترکیبی بیش از ۱۱۰ مقصد را در بر گرفته و اداره می‌کند.

 

امارات ایرویز  (Emirates Airways)

نمی‌توان در مورد بهترین خطوط هوایی ۲۰۲۲ صحبت کرد اما نامی از امارات ایرویز به میان نیاورد. چرا که امارات دنیا را به دبی و دبی را به دنیا متصل می‌کند. آنچه که سبب شده امارات به عنوان یکی از بهترین‌های دنیا معرفی شود استفاده از انواع هواپیماهای مسافربری مدرن، کارآمد و راحت است. همچنین این شرکت هواپیمایی در پروازهای خود به مقاصد مختلف تنوع فرهنگی مشتریان را در نظر گرفته و به همین دلیل جوایز متعددی را در شش قاره از آن خود کرده است. ناوگان فعلی امارات شامل ۲۶۲ هواپیما است که ۱۵۲ مقصد را در اختیار خطوط هوایی قرار می‌دهد. در سال ۲۰۲۰ امارات بزرگترین شرکت هواپیمایی بین المللی بود؛ زیرا در دوران همه گیری کرونا حدود ۱۵.۸ میلیون مسافر را جابجا کرد.

 

آنا آل نیپون ایرویز (ANA All Nippon Airways)

ANA از دیگر ایرلاین‌های بین‌المللی است که توانسته در سال ۲۰۲۲ در لیست بهترین‌ها قرار بگیرد. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۵۲ با دو هلیکوپتر تأسیس شد و به مرور زمان با هدف قرار دادن ۸۲ مسیر بین‌المللی و ۱۱۸ مسیر داخلی به بزرگترین شرکت هواپیمایی ژاپن و همچنین یکی از مهم‌ترین خطوط هوایی در آسیا تبدیل شد. ANA یک مدل هاب دوگانه منحصر به فرد را ارائه می‌دهد که مسافران را قادر می‌سازد به توکیو سفر کرده و از طریق دو فرودگاه در کلان شهر توکیو، ناریتا و هاندا، به مقاصد مختلف در سراسر ژاپن متصل شوند. همچنین اتصالات همان روز را بین شهرهای مختلف آمریکای شمالی، آسیایی و چینی ارائه می‌دهد. از جمله امتیازهای ANA می‌توان به قرار گرفتن در لیست عضویت Star Alliance از  سال ۱۹۹۹ اشاره کرد.

 

کانتاس ایرویز (Qantas Airways)

کانتاس که در اصل به عنوان شرکت محدود خدمات هوایی کوئینزلند و قلمرو شمالی (QANTAS) ثبت شده، به عنوان یکی از پیشروترین خطوط هوایی مسافت طولانی در جهان و یکی از قوی‌ترین برندها در استرالیا شناخته می‌شود. کانتاس به دلیل برتری در ایمنی، قابلیت اطمینان عملیاتی، مهندسی عالی ناوگان‌ها و نگهداری آن‌ها و همچنین خدمات مشتری موفق شده به شهرت جهانی برسد. تجارت اصلی گروه کانتاس حمل و نقل مشتریان با استفاده از دو برند هواپیمایی مکمل - کانتاس و جت استار است. این خط هوایی خدمات جابجایی مسافران به صورت منطقه‌ای، داخلی و بین المللی را ارائه می‌دهد.

 

خطوط هوایی ژاپن (Japan Airlines)

خطوط هوایی ژاپن در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و دارای ناوگان مدرن بیش از ۲۳۰ هواپیما است. این یکی از شرکت های هواپیمایی برتر جهان بوده و در سال ۲۰۰۷ به اتحاد oneworld پیوست که موفقیت بزرگی برای آن محسوب می‌شد. خطوط هوایی ژاپن با چهار مرکز اصلی در توکیو، اوزاکا، ناگویا و اوکیناوا به ۹۵ مقصد در ۲۰ کشور خدمات رسانی می‌کند. بنابراین اگر برنامه‌ای برای گشت و گذار در بهترین مقاصد سفر با کودکان داشته باشید، حتما می‌توانید از این خط‌هوایی استفاده کنید. آمارها و تاریخچه این خط هوایی حاکی از آن هستند که Japan Airlines بالاترین سطح ایمنی پرواز را به مسافران خود ارائه داده و از فرهنگ مهمان نوازی سنتی ژاپنی در خدمات پروازی خود استفاده می‌کند که سبب شهرت بیشتر آن شده‌اند.

 

ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

ترکیش ایرلاینز از دیگر خطوط هوایی عضو Star Alliance بوده و با ناوگانی متشکل از ۳۰۰ هواپیمای مسافربری و باری به بیش از ۳۰۰ مقصد در جهان پرواز می‌کند. ترکیش ایرلاینز زیر پرچم ترکیه قرار داشته و نه تنها خدمات عالی را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهد بلکه از قیمت مناسبی نیز در مقایسه با دیگر خطوط هوایی برخوردار است. ترکیش ایرلاین در کنار فراهم کردن پروازی باکیفیت و راحت سفر به مقاصد بیشتر را در لیست الویت‌های خود قرار می‌دهد و از همین رو توانسته به شهرت جهانی دست پیدا کند.

 

ایرفرانس (Air France)

امکان ندارد مسافری با ایرفرانس همراه شود و از خدمات پروازی آن در طول سفر ناراضی باشد. بنابراین جای تعجب نخواهد بود که بخواهیم نام ایر فرانس را در لیست بهترین خطوط هوایی در ۲۰۲۲ بگنجانیم. ایرفرانس روزانه ۱۵۰۰ پرواز در فرانسه، اروپا و سراسر جهان انجام می‌دهد. از سال ۲۰۰۴، ایرفرانس و KLM گروه‌های اروپایی پیشرو در بخش حمل و نقل هوایی را تشکیل داده‌اند. گروه Air France-KLM از مراکز خود در پاریس - شارل دوگل و آمستردام - اسکیپول، دسترسی مشتریان خود را به شبکه‌ای که ۳۱۲ مقصد در ۱۱۶ کشور را پوشش می‌دهد، فراهم می‌کند. 

 

کره‌ ایر (Korean Air)

Korean Air، یکی از اعضای موسس SkyTeam بوده و یک شرکت هواپیمایی بین المللی پیشرو است که مقر آن در سئول قرار گرفته و مرکز اصلی آن در فرودگاه اینچئون (ICN) واقع شده است. تجارت اصلی این شرکت هواپیمایی شامل جابجایی مسافر، بار، هوافضا، پذیرایی و فروش در پرواز است. کره‌ ایر با چشم‌اندازی برای تبدیل شدن به بهترین خط هوایی دنیا در حال پیشرفت است که نشانه‌های آن را می‌توان در خدمات رفاهی پروازی برای مسافران مشاهده کرد. کره ایر به ۱۲۵ مقصد در ۴۴ کشور، با ناوگانی متشکل از ۱۶۹ هواپیما خدمات رسانی می‌کند.

 

خط هوایی بین المللی سوئیس (Swiss International Air Lines)

خطوط هوایی بین المللی سوئیس (SWISS) بزرگترین شرکت هواپیمایی سوئیس است که موفق شده در رتبه ده‌ام بهترین خطوط هوایی ۲۰۲۲ نام خود را بگنجاند. SWISS با یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین ناوگان هواپیماهای اروپایی، یک ایرلاین ممتاز است که پروازهای مستقیم از زوریخ و ژنو را برای حفظ ارتباط سوئیس با اروپا و جهان فراهم می‌کند. همچنین بخش WorldCargo سوئیس طیف گسترده‌ای از خدمات حمل و نقل هوایی را برای محموله‌های با ارزش ترتیب داده که امروزه به شهرت جهانی رسیده است. ناگفته نماند که خط هوایی بین المللی سوئیس بخشی از گروه Lufthansa بوده و همچنین عضو Star Alliance، بزرگترین شبکه خطوط هوایی جهان، است.

 

چنانچه تا این بخش از مقاله همراه ما بوده باشید با ۱۰ مورد از بهترین خطوط هوایی در ۲۰۲۲ آشنا شده‌اید که به ترتیب اولویت معرفی شدند. علاوه بر موارد فوق بهتر است بدانید که خط‌ هوایی قطر برای هفتمین بار به عنوان بهترین ایرلاین جهان انتخاب شد و افتخار انتخاب هواپیمایی سال را به خود اختصاص داده است. همچنین از میان بیش از ۳۵۰ شرکت هواپیمایی مورد بررسی، خطوط هوایی سنگاپور در رتبه دوم، امارات در رتبه سوم، ANA All Nippon Airways در رتبه چهارم و کانتاس ایرویز در رتبه پنجم قرار دارند.

 

منبع